Teste săptămânale

Olimpiade

Concursuri

Test vacanta de iarna cls.a IV-a 

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2007  L

Grigore Gheba clasa a IV-a 2003

Model de test initial 2011

Maramures clasa a IV-a 2007  L

Jose Marti clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  1

Olt clasa a IV-a 2007  L 

Arhimede clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  2                

Teleorman clasa a IV-a 2007  L

Sanda Nicolita clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  3

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2008 L   

Grigore Gheba  clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  4                

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2008 J   

Ion Ciolac clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  5                

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2010 L 

Sfera clasa a IV-a 2005

Test cunostinte I-IV  6

Bucuresti clasa a IV-a 2010 L            

TMMATE clasa a IV-a 2005

Test cunostinte I-IV  7     

Bucuresti clasa a IV-a 2010 etapa pe sector  

Dumitru Tiganetea  cls. a IV-a 2005  

Generator exercitii

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2011 J   barem  

Arhimede clasa a IV-a 2005

Test grupa excelenta  Sibiu 2004        

Olimpiada satelor clujene cls.a IV-a 2013

Florica T.Campan cls. a IV-a 2006  

Test grupa excelenta  Sibiu 2005        

Bistrita Nasaud cls. a IV-a 2013 

Sinus clasa a IV-a 2006

Test grupa excelenta  Sibiu 2006        

Ilfov cls. a IV-a 2014

Modus vivendi  clasa a IV-a 2006

Testare clasa a IV-a 2004

Maramures cls. a IV-a 2014 L

Discipolii lui Lazar  cls. a IV-a 2006  

Testare clasa a IV-a 2005

Prahova 2003  L

Meridian matematic clasa a IV-a 2006

Testare clasa a IV-a 2006

Bihor 2003  L

Faza pe scoala clasa a IV-a               

Test pentru formarea clasei a 5-a Papiu 2007

Buzau 2004  L

Arhimede cls. a IV-a 2007           

Testare clasa a IV-a 2008                       

Calarasi 2004  L

Scoala cu ceas clasa a IV-a 2007

Admitere cls.a V-a "Vasile Alecsandri"    

Prahova 2004  L

Micii matematicieni cls. a IV-a 2007  

Test la sfarsitul clasei a IV-a   

Arad 2004  L

Vertical clasa a IV-a 2007

Test initial 2009      

Galati 2004  L

Jose Marti 2007 cls. a IV-a               

Metode aritmetice de rez. a problemelor 1

Harghita 2004  L

Examen Moldova cls. a IV-a 2007  

Metode aritmetice de rez. a problemelor 2

Neamt 2004  L

Dumitru Tiganetea cls a IV-a 2007    

Din cifre arabe in romane si invers      on line

Sibiu 2004  L

Florica T.Campan cls.a IV-a 2007  J  

Adunarea numerelor naturale  

Timis 2004  L

Florica T.Campan cls.a IV-a 2007 I-J 

Numere naturale.Scurt test   

? 2004  L

Regalul generatiei XXI cls.a IV-a  2007

Viata lui Gauss                                       lectură

Bucuresti 2004 pe sector

ArgesGim cls.a IV-a 2007

O interesanta problema de numarare  

Dolj 2004       J

Evaluare in matematica cls.a IV-a 2007

Numere naturale.Test 1

Sibiu 2004     J

David Hrimiuc 2007 cls.a IV-a   

Numere naturale.Test 2

Neamt 2004  J

Nicolae Coculescu 2007 clasa a IV-a

Calculatorul spart-joc de calcul              on line

Timis 2004    J

Stefan Dartu cls.a IV-a 2007   

Exersati-va memoria !                        joc on line

Timisoara 2005 pe scoala

Sinus cls.a IV-a 2007               

Teorema impartirii cu rest 1

Bucuresti 2005 pe sector

Titu Buta clasa a IV-a 2007     

Teorema impartirii cu rest 2

Bihor 2005  L

SIM clasa a IV-a 2007               

Teorema impartirii cu rest 3                 dificil

Braila 2005  L

Paul Tanco clasa a IV-a 2007   

Teorema impartirii cu rest 4                 dificil

Galati 2005  L

Isoscel clasa a IV-a 2007

Sume cu multi termeni          

Braila 2006  L

Concurs logica Barlad clasa a IV-a 2007

Factor comun                             

Calarasi 2006  L

Stroe Belloescu clasa a IV-a 2007   

Compararea  puterilor   

Cluj 2006  L

Durau clasa a IV-a 2007                 

Test din numere naturale 1 

Constanta 2006  L

Podul Inalt clasa a IV-a 2007

Test din numere naturale 2

Giurgiu 2006  L

Marian Tarina cls.a IV-a 2007

Ecuatii. Probleme          

Iasi 2006  L

Vertical clasa a IV-a 2008           

Rezolvari de ecuatii                               on line

Prahova 2006  L

Jose Marti clasa a IV-a 2008          

Rezolvari de inecuatii                            on line

Salaj 2006 L

Modus vivendi clasa a IV-a 2008      

Probleme care se rezolva cu ecuatii 

Sibiu 2006  L           

Evaluare in matematica cls.a IV-a 2008

Generator probleme

Tulcea 2006  L

Arhimede clasa a IV-a 2008            

Puteri.Test de evaluare 1

Vaslui 2006  L             

Lumina Math cls.a IV-a 2008         

Puteri.Test de evaluare 2

Cluj 2006  J

Eugen Ionescu cls.a IV-a 2008         

Puteri.Test de evaluare 3             

Constanta 2006  J

Florica T.Campan cls.a IV-a 2008  J 

Puteri.Test de evaluare 4

Galati 2006  J

Sfera cls.a IV-a 2008                        

Calcul de puteri                                     on line

Iasi 2006  J  

Micii matematicieni cls.a IV-a 2008         

Patrate perfecte.Ex. rezolvate (Manolache M.)

Sibiu 2006  J         

Ion Cojocaru clasa a IV-a 2008     

Cuburi perfecte.Ex. rezolvate (Manolache M.)

Vaslui 2006  J          

Trepte in matematica cls.a IV-a 2008

Patrate si cuburi perfecte                        dificil 

Vaslui 2007  pe scoala

Pitagora clasa a IV-a 2008             

Puteri 1                                                  dificil  

Bistrita-Nasaud 2007  L

22 METS clasa a IV-a 2008          

Puteri 2                                                  dificil

Braila 2007  L

Cangurul clasele III-IV 2008     

Cum calculez o suma de puteri? video 

Bucuresti 2007  L

Paul Tanco clasa a IV-a 2008     

Model de teza pe semestrul I 

Cluj 2007  L

Evaluare in educatie cls.a IV-a mai 2008

Numere naturale.Test recapitulativ 1    

Dambovita 2007  L        

Dumitru Tiganetea clasa a IV-a 2008     

Numere naturale.Test recapitulativ 2

Dolj 2007  L

Evaluare in educatie clasa a IV-a 2008    

Numere naturale.Test recap. nivel notele 5-6

Galati 2007  L

Smart clasa a III-a 2008    

Numere naturale.Test recap. nivel notele 7-8

Harghita 2007  L

Smart clasa a IV-a 2008    

Numere naturale.Test recap. nivel notele 9-10 A

Hunedoara 2007  L

Discipolii lui Lazar  cls. a IV-a 2008       

Numere naturale.Test recap. nivel notele 9-10 B

Iasi 2007  L

Nicolae Coculescu cls.a IV-a 2008         

Genarator ecuatii

Mures 2007  L

Dan Barbilian cls.a IV-a 2008                   

Test pentru vacanta de iarna 

Neamt 2007  L

Euclid clasa a IV-a 2008                            

Multimi.Test 1          

Olt 2007  L      

Inteligente prahovene clasa a III-a 2008   

Multimi.Test 2

Salaj 2007  L

Inteligente prahovene clasa a IV-a 2008   

Multimi.Test 3                

Satu Mare 2007  L

Marian Tarina clasa a IV-a 2008

Probleme de logica

Sibiu 2007  L

Jose Marti clasa a IV-a 2009    

Probleme de numarare,miscare,logica

Teleorman 2007  L

Si eu pot fi bun la mate clasa a IV-a 2009    

Veverita.Puscasul,.Genistul       jocuri on line

Tulcea 2007  L

Stefan Dartu clasa a IV-a 2009    

Probleme pentru vacanta de iarna

Valcea 2007  L            

Evaluare in educatiecls.a IV-a febr.2009   

Criterii de divizibilitate                    elementar

Vaslui 2007  L

Florica T.Campan cls.a IV-a 2009   

Criterii de divizibilitate 1                    

Sibiu 2007  J                

Arhimede cls.a IV-a 2009               

Criterii de divizibilitate 2              

Teleorman 2007  J

Micii matematicieni cls.a IV-a 2009   

Criterii de divizibilitate                    elementar  

Olt 2007 J

Cangurul cls.III-IV 2009       barem               

Divizori,multipli                               joc on line

Dej 2007 pe scoala     

Smart clasa a IV-a 2009              

Tabel cu numerele prime pana la100.000  

Nichita Stanescu-pe scoala 2007

Elena Badila clasa a IV-a 2009   

Tabel cu primele 1000 de numere prime

Arges 2008 L

Paul Tanco clasa a IV-a 2009      

Povestea unui greier mic                  lectură

Bistrita-Nasaud 2008 L

Sperante ramnicene clasa a IV-a 2009  

Determinare  numar  prim                on line

Bistrita-Nasaud 2008 J   

Dumitru Tiganetea  clasa a IV-a 2009   

Descompuneri in factori

Botosani 2008 J

Sfera clasa a IV-a 2009     

C.m.m.d.c. si   c.m.m.m.c.

Braila 2008 L

Meridian matematic clasa a IV-a 2009  

Divizibilitate.Scurt test 1              

Bucuresti 2008 L      

Evaluare in educatie cls.a IV-a mai 2009    

Divizibilitate.Scurt test 2               

Calarasi 2008 L

La Scoala cu ceas cls.a IV-a 2009     

Criterii de divizibilitate                       on line

Cluj 2008 L               

Podul Inalt clasa a IV-a 2009    

Divizibilitate                                     dificil

Cluj 2008 J                

Nicolae Coculescu clasa a IV-a 2009   

Model de teza sem.I  1

Constanta 2008 L

Arhimede clasa a IV-a 11.2009     

Model de teza sem.I  2                       

Corabia 2008 L

Lumina Math clasa a IV-a 2009     raspunsuri

Model de teza sem.I  3

Dambovita 2008 L

Poiana Uzului clasa a IV-a 2009  

Model de teza sem.I  4             

Dolj 2008 L

Euclid I clasa a IV-a 2009                raspunsuri

Model de teza sem.I  5            

Dolj 2008 J

Marian Tarina clasa a IV-a 2009

Model de teza sem.I  6

Galati 2008 L             

Euclid II clasa a IV-a 2010               raspunsuri

Model de teza sem.I  7                                

Harghita 2008 L        

Jose Marti clasa a IV-a 2010   

Model de teza sem.I  8

Hunedoara 2008 L     

Evaluare in educatie cls.a IV-a febr.2010     barem

Patru modele de teza sem.I

Iasi 2008 J

Si eu pot fi bun la mate cls.a IV-a 2010        barem

Alte patru modele de teza sem. 1  !

Ilfov 2008 L

Modus vivendi cls.a IV-a 2010                        barem

Teza 2011 sem. I        

Prahova 2008 L          

Arhimede II cls.a IV-a 2010      

Teza sem. 1 2012  

Prahova 2008 J           

Euclid II clasa a IV-a 2010         

Teza sem. 1 2013  

Satu Mare 2008 L

Florica T.Campan cls a IV-a 2010        barem

Probleme de olimpiada                     dificil

Sibiu 2008 L               

RMCS  cls.a IV-a 2010                          barem

Test divizibilitate 1

Sibiu 2008 J               

Cangurul cls.III-IV 2010                raspunsuri

Test divizibilitate 2

Teleorman 2008 L        

Micul matematician cls.a IV-a 2010    

Test divizibilitate 3

Vaslui 2008 L 

Sfera cls.a IV-a 2010   

Test divizibilitate 4

Vrancea 2008 L             

Micii matematicieni cls.a IV-a 2010    

Test divizibilitate 5                     

Nationala 2008         

Dumitru Tiganetea cls.a IV-a 2010    barem

Test divizibilitate 6                             dificil

Arad 2009 L                  

Alexandru Myller cls.a IV-a 2010      barem

Numere prime intre ele

Bacau 2009 L                

Discipolii lui Lazar cls.a IV-a 2010               

Divizibilitate                                         dificil

Bihor 2009 L                

Paul Tanco cls.a IV-a 2010                  

Probleme de olimpiada cu solutii

Bistrita 2009 L

Marian Tarina cls.a IV-a 2010            

Probleme  tip olimpiada rezolvate

Botosani 2009 L           

Sperante olimpice cls. a IV-a 2010  

Probleme propuse pentru olimpiada

Braila 2009 L                 

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct.2010  barem

Probleme cu numarul 2006

Bucuresti 2009 L           

Grigore Herinean cls. a IV-a 2010  

Pregatire pentru olimpiada  1      

Buzau 2009 L                 

Sfinx XXI cls. a IV-a 2010  

Pregatire pentru olimpiada  2

Calarasi 2009 L             

22METS cls.a IV-a martie 2010

Pregatire pentru olimpiada  3   Manolache Marinel

Caras Severin 2009 L    

22 METS cls.a IV-a noiembrie 2010   barem           

Probleme pt.vacanta intersemestriala  Gobej Adrian

Cluj 2009 L                     

Lumina Math cls.a IV-a 2010    raspunsuri

Fractii subunitare,supraunitare,echiunitare  

Dolj 2009 L                

Regina Maria cls. a IV-a 2010       barem

Fractii echivalente                                     

Galati 2009 L                  

Nicolae Coculescu cls.a IV-a 2010   

Amplificarea fractiilor                                

Gorj 2009 L                     

TM Mate Junior cls.a IV-a 1 2010   

Simplificarea fractiilor 1                               

Ilfov 2009 L                     

TM Mate Junior cls.a IV-a 2 2010   

Simplificarea fractiilor 2

Iasi 2009 L                 

Misterele matematicii cls.a IV-a 2010  barem  

Fractii. Test  1  

Mures 2009 L            

Florica T.Campan cls.a IV-a 2011 

Fractii. Test  2 

Olt 2009 L                      

Olimpiada satelor Cluj cls. IV 2011  barem

O fractie in centrul atentiei !   

Prahova 2009 L

RMCS cls. a IV-a 2011  barem

Operatii cu fractii (adunare,scadere)          

Salaj 2009 L              

Cangurul cls.a IV-a 2011  

Fractii ordinare.Adunare,scadere,comparare

Satu Mare 2009 L      

Sfera cls.a IV-a 2011   

Operatii cu fractii,fara impartire

Sibiu 2009 L                 

Leris cls.a IV-a 2011   

Operatii cu fractii ordinare               elementar

Timis 2009 L                   

Micii matematicieni cls. a IV-a 2011  barem

Operatii cu fractii ordinare 1

Valcea 2009 L

Scoala cu ceasa cls.a IV-a 2011   barem

Operatii cu fractii ordinare 2

Vaslui 2009 L                 

Alternativ cls.a IV-a 2011  

Fractii.Test 1

Arad 2009 J                     

Eminent cls.a IV-a 2011     barem

Fractii.Test 2

Bistrita-Nasaud 2009 J   

Modus vivendi cls.a IV-a 2011   barem  

Fractii.Test 3

Botosani 2009 J               

Spectrum cls.a IV-a 2011

Fractii.Test 4

Braila 2009 J                   

Florica T.Campan interjud. cls.a IV-a 2011  barem  

Fractii.Test 5

Buzau 2009 J                   

Sperante ramnicene cls.a IV-a 2011  

251 exercitii cu fractii !                  

Cluj 2009 J                      

Sorin Simion cls.a IV-a 2011

Fractii zecimale.Adunare si scadere

Dolj 2009 J                       

Arhimede final cls. a IV-a 2011

Compararea fractiilor

Galati 2009 J                   

Preda Filofteia cls.a IV-a 2011  

Fractii zecimale.+,-..,:

Gorj 2009 J                      

Dumitru Tiganetea cls.a IV-a 2011  barem  

Operatii cu fractii zecimale 1

Hunedoara 2009 J           

Marian Tarina cls. a IV-a 2011  

Operatii cu fractii zecimale 2

Neamt 2009 J                   

Info Olt cls.a IV-a 2011

Operatii cu fractii zecimale 3             

Olt cls.a IV-a 2009 J         10 variante !     

Pitagora cls.a IV-a 2011

Fractii ordinare si zecimale.Test 1

Sibiu 2009 J                     

Dimitrie Pompeiu cls.a IV-a 2011

Fractii ordinare si zecimale.Test 2

Vaslui 2009 J        

Eval.  in educatie cls.a IV-a mai 2011  barem

Fractii ordinare si zecimale.Test 3

Nationala 2009           Barem   

Gh. Popescu cls.a IV-a 2011    

Fractii ordinare si zecimale.Test 4      

Arad 2010 L               

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct. 2011  barem   

Fractii zecimale.Test recapitulativ a

Arges 2010 L               Barem

Argesgim cls.a IV-a  2011    

Fractii zecimale. Test recapitulativ b

Bihor 2010 L     

Sanda Nicolita cls.a IV-a 2011  barem  

Numere rationale.Recapitulare

Bistrita Nasaud 2010 L    

Magia numerelor cls. a IV-a 2011

Unelte de calcul

Botosani 2010 L          Barem     

Leon Birnbaum cls. a IV-a 2012      barem  

Probleme ce se rezolva prin ecuatii

Braila 2010 L            

Congruente cls.a IV-a 2012    

Probleme cu chibrituri

Brasov 2010 L              Barem    

Louis Funar cls. a IV-a 2012   barem    

Formula lui Gauss-demonstratie fara cuvinte

Bucuresti 2010 L      

Regalul Generatiei XXI  cls. a IV-a 2012  

Sume si siruri                                   

Calarasi 2010 L        

Sanda Nicolita cls. a IV-a 2012   

Suma lui Gauss - demonstratie animata

CarasSeverin 2010 L Barem      

Sperante olimpice cls. a IV-a 2012   

Unitati de masura pentru lungime         

Cluj 2010 L                 Barem     

Jose Marti cls. a IV-a 2013  barem    

Unitati de masura 1

Constanta 2010 L       Barem      

Lumina Math 2012 cls. a IV-a A barem    

Unitati de masura 2

Dambovita 2010 L   

Lumina Math 2012 cls. a IV-a B  barem    

Calcul data Pastelui 

Dolj 2010 L              

Marian Tarina clasa a IV-a 2012

Recapitulare pentru teza pe sem.II  1   

Galati 2010 L              Barem     

Viitorii matematicieni cls. a IV-a 2013  

Recapitulare pentru teza pe sem.II  2   

Gorj 2010 L        

Selectie excelenta Bucuresti cls.a IV-a 2013

Model de teza pe semestrul II 1

Ialomita 2010 L  

Evaluare in educatie martie 2013 cls. a IV-a

Model de teza pe semestrul II 2

Iasi 2010 L                   Barem  

Euclid cls. a IV-a febr. 2013  

Model de teza pe semestrul II 3

Ilfov 2010 L         

Euclid cls. a IV-a apr. 2013  

Model de teza pe semestrul II 4    

Mures 2010 L            

Evaluare in educatie cls.a IV-a  mai 2013 

Model de teza pe semestrul II 5   

Neamt 2010 L            

Comper cls. a IV-a mai 2013  

Model de teza pe semestrul II 6          

Olt 2010 L                   Barem  

Fii inteligent la matematica! cls. a IV-a 2013 

4 modele teza sem.II   Tit Cuprian            

Prahova 2010 L            

Mathtime –model cls.a IV-a 2013 

2 modele teza sem.II   Mihaela Puricica   

Satu Mare 2010 L 

Marian Tarina cls.a IV-a 2013 

Teza sem.II 2010          

Sibiu 2010 L                  

X-OL cls.a IV-a 2013 

Teza sem.II 2011

Timis 2010 L                Barem     

Filofteia Preda cls.a IV-a 2013 

Teza sem. 2 2013   

Tulcea 2010 L      

Leon Birnbaul cls. a IV-a 2013  barem  

Recapitulare finala 1

Valcea 2010 L              Barem  

Dumitru Tiganetea cls. a IV-a 2013  

Recapitulare finala 2

Vaslui 2010 L      

Istetii de la Arbore cls. a IV-a 2013  

Recapitulare finala 3

Arges 2010 J                Barem

Ol.satelor Vasluiene cls. a IV-a 2013  

Recapitulare finala 4

Cluj 2010 J                  

Pitagora cls. a IV-a 2013  

Recapitulare finala 5

Covasna 2010 J           Barem   

Leris cls. a IV-a 2013  

Hai la drum cu 2013 !     

Dambovita 2010 J       Barem

Euclid finala cls. a IV-a 2013   

Anecdote despre matematicieni           lectură

Dolj 2010 J                  Barem   

Sfinx XXI cls. a IV-a 2013  
Evaluare finala 

Galati 2010 J               Barem   

Olimpiada Satelor din Transilvania cls. IV 2013

Probleme pentru vacanta mare 1

Giurgiu 2010 J          

Sinus cls. a IV-a 2013  

Probleme pentru vacanta mare 2

Mures 2010 J                              

Cristian Calude cls. a IV-a 2013  

Probleme pentru vacanta mare 3

Satu Mare 2010 J        Barem  

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct.2013  

Test grila pentru vacanta mare    on line     

Sibiu 2010 J                               

Isoscel cls. a IV-a 2013  

Trucuri matematice

Arad 2011 L  

Sanda Nicolita cls.a IV-a 2013  

Formule matematice

Arges 2011 L  

Sperante Olimpice cls.a IV-a 2013  

 

Bacau 2011 L              Barem   

Lumina Math cls. a IV-a 2013 barem  

 

Bihor 2011 L              Barem   

Profu de mate cls. a IV-a 2013  

 

Bistrita Nasaud 2011 L  

David Hrimiuc cls.a IV-a 2013  

 

Botosani 2011 L                Barem   

Louis Funar cls.a IV-a 2013  

 

Brasov 2011 L                   Barem   

Euclid cls.a IV-a dec.2013  

 

Braila 2011 L                   Barem 

Jose Marti cls.a IV-a 2014  

 

Caras Severin 2011 L      Barem   

Evaluare in educatie cls.a IV-a febr. 2014  

 

Cluj 2011 L                       Barem   

Unirea cls. a IV-a 2014  

 

Constanta 2011 L

Leris cls. a IV-a 2014  

 

Covasna 2011 L                 Barem   

Eugen Ionescu cls. a IV-a 2014   

 

Dambovita 2011 L  

Si eu pot fi bun la mate cls.a IV-a 2014  

 

Dolj 2011 L  

Dumitru Tiganetea clasa a IV-a 2014  

 

Galati 2011 L  

Filofteia Preda cls. a IV-a 2014  

 

Giurgiu 2011 L  

Ion Ciolac cls. a IV-a 2014  

 

Gorj 2011 L  

Florica T. Campan cls. a IV-a 2014  

 

Harghita 2011 L  

Micii matematicieni cls. a IV-a 2014  

 

Hunedoara 2011 L  

Sfera cls. a IV-a 2014  

 

Ialomita 2011 L  

Sperante ramnicene cls. a IV-a 2014  

 

Iasi 2011 L                      Barem   

Olimpiada satelor satmarene cls. a IV-a 2014

 

Maramures 2011 L

Sever Groze cls. a IV-a 2014  

 

Mehedinti 2011 L

Micii Campioni cls. a IV-a 2014  

 

Mures 2011 L                 Barem   

Marian Tarina cls. a IV-a 2014  

 

Neamt 2011 L                 Barem   

Leon Birnbaum cls. a IV-a 2014 

 

Olt 2011 L                       Barem   

Grigore Gheba  2003

 

Prahova 2011 L  

Arhimede 2003 

 

Satu Mare 2011 L  

Discipolii lui Lazar 2003

 

Salaj 2011 L  

Jose Marti 2003

 

Sibiu 2011 L                 Barem   

Pandurii lui Tudor 2003

 

Suceava 2011 L            Barem   

Ion Barbu 2004 

 

Teleorman 2011 L  

Petru Morosan Braila 2004  

 

Timis 2011 L  

Arhimede 2004

 

Tulcea 2011 L                Barem   

Discipolii lui Lazar 2004

 

Valcea 2011 L                Barem   

Cristian Calude  2004

 

Vaslui 2011 L                Barem   

Sanda Nicolita 2004

 

Vrancea 2011 L             Barem   

David Hrimiuc 2004

 

Bihor 2011 J                  Barem  

Jose Marti 2004

 

Bistrita Nasaud 2010 J Barem  

Grigore Gheba  2004

 

CarasSeverin 2010 J     Barem  

Radical 2004

 

Cluj 2011 J                     Barem   

Centre de excelenta 2004

 

Constanta 2011 J          Barem   

Ion Ciolac 2004

 

Covasna 2011 J              Barem

Marian Tarina 2004

 

Dambovita 2011 J          Barem

Leris 2004

 

Dolj 2011 J                     Barem  

Arhimede 2005

 

Galati 2011 J                  Barem   

Grigore Moisil 2005

 

Giurgiu 2011 J  

TMMATE 2005               

 

Harghita 2011 J             Barem

Petru Morosan 2005

 

Hunedoara 2011 J         Barem  

Trepte 2005

 

Ialomita 2011 J              Barem   

Simon Petru 2005

 

Mures 2011 J                 Barem  

Jose Marti 2005

 

Satu Mare 2011 J          Barem   

Lumina Math 2005

 

Salaj 2011 J                    Barem   

Sfera  2005

 

Sibiu 2011 J                   Barem   

Cristian Calude 2005

 

Suceava 2011 J               Barem   

Leris 2005

 

Timis 2011 J                   Barem   

Marian Tarina 2005                   

 

Valcea 2011 J                 Barem 

Regina Maria  2005               

 

Nationala 2011  

Papiu 2005                        

 

Papiu 2012-faza pe scoala  

Arhimede  2006

 

Arges 2012 L  

Lalescu 2006 selectie

 

Bistrita Nasaud 2012 L  

Dumitru Tiganetea 2006

 

Brasov 2012 L  

Modus vivendi 2006

 

Cluj 2012 L     Barem  

Florica T.Campan 2006      

 

Dolj 2012 L  

Sinus 2006                          

 

Galati 2012 L  Barem  

Euclid 2006 

 

Giurgiu 2012 L  

Gavril Tulai 2006

 

Mures 2012 L

Leris 2006                          

 

Faza judeteana 2012      Barem     

Marian Tarina 2006            

 

Papiu  faza pe scoala 2013  

Discipolii lui Lazar 2006      

 

Arad 2013 L

Matematica de drag 2006

 

Arges 2013 L  Barem   

Meridian matematic 2006

 

Bacau 2013 L

Eminescu 2007                       

 

Bihor 2013 L   Barem   

Jose Marti 2007                         

 

Bistrita Nasaud 2013 L  Barem   

Arhimede 2007

 

Botosani 2013 L

Scoala cu ceas 2007               

 

Braila 2013 L

Vertical 2007

 

Brasov 2013 L   

RCMS Caras-Severin 2007         

 

Bucuresti pe sector 2013  

Cezar Ivanescu 2007                  

 

Buzau 2013 L   

Micii matematicieni 2007         

 

Calarasi 2013 L

Clepsidra 2007                       

 

Caras Severin 2013 L  Barem   

Dumitru Tiganetea 2007          

 

Cluj 2013 L  Barem   

Scoala   97  Bucuresti

 

Cluj olimpiada satelor 2013 L    

Concurs selectie olimpiada        

 

Constanta 2013 L  Barem   

Leris 2007                              

 

Covasna 2013 L L  Barem   

Florica T.Campan 2007      

 

Dambovita 2013 L   Barem   

Concurs selectie excelenta Sibiu

 

Dolj 2013 L    

Ion Tuculescu 2007                  

 

Galati 2013 L  Barem   

Concurs centre excelenta Suceava 2007

 

Giurgiu 2013 L  

Florica T.Campan  2007 I-J      

 

Gorj 2013 L  

Regalul generatiei XXI  2007   

 

Harghita 2013 L  

Cristian Calude 2007               

 

Hunedoara 2013 L  Barem   

ArgesGim 2007                                

 

Ialomita 2013 L   Barem   

Memorial 'Mircea Costeniuc' 2007  

 

Iasi 2013 L  Barem   

Evaluare in matematica 2007           

 

Maramures 2013 L  Barem   

David Hrimiuc 2007                           

 

Mehedinti 2013 L  Barem   

Nicolae Coculescu 2007 ziua 1        

 

Mures 2013 L   

Nicolae Coculescu 2007 ziua 2

 

Neamt 2013 L  

Matematica de drag 2007         

 

Olt 2013 L  Barem   

Petre Morosan-Trident 2007     

 

Prahova 2013 L  

Stefan Dartu  2007                   

 

Salaj 2013 L   Barem  

Sinus 2007                                

 

Satu Mare 2013 L  Barem   

Titu Buta  2007                         

 

Sibiu 2013 L   

Nita Roland 2007

 

Suceava 2013 L

SIM 2007                                   

 

Teleorman 2013 L

Grigore Moisil 2007                

 

Timis 2013 L  

Paul Tanco 2007                       

 

Tulcea 2013 L  

Gavril Tulai 2007

 

Valcea 2013 L  Barem   

Stroe Belloescu 2007                 

 

Vaslui 2013 L

Durau  2007                                

 

Faza judeteana 2013      Barem  

Matematica prietena noastra 2007

 

Nationala 2013  

Podul Inalt 2007

 

Alba 2014 L  

Marian Tarina 2007

 

Arad 2014 L  

Diana 2008                                         

 

Arges 2014 L  

Leris 2008

 

Bacau 2014 L  

Trepte in matematica 2008

 

Bihor 2014 L  

Viitorii matematicieni 2008   

 

Bistrita-Nasaud 2014 L  

Modus vivendi 2008                  

 

Botosani 2014 L  

Vertical 2008                             

 

Braila 2014 L  

Jose Marti 2008                            

 

Bucuresti 2014 L  

Cel mai bun matematician 2008

 

Brasov 2014 L  

Evaluare in matematica 2008   

 

Buzau 2014 L 

Arhimede  2008                          

 

Calarasi 2014 L  

Cezar Ivanescu 2008                  

 

Caras-Severin 2014 l  

Lumina Math 2008                     

 

Cluj 2014 L      Barem  

Florica T.Campan  2008  J         

 

Constanta 2014 L  

Sfera  2008                                  

 

Covasna 2014 L  

Micii matematicieni 2008         

 

Dambovita 2014 L  

Grigore Moisil 2008                  

 

Dolj 2014 L                    

Ion Cojocaru  2008                    

 

Galati 2014 L  

Gavril Tulai 2008                       

 

Giurgiu 2014 L  

Pitagora 2008                             

 

Gorj 2014 L  

22 METS  2008                            

 

Harghita 2014 L  

Traian Lalescu 2008                  

 

Hunedoara 2014 L  

Cangurul 2008                              

 

Ialomita 2014 L  

Paul Tanco 2008                         

 

Iasi 2014 L  

Plus minus poezie 2008            

 

Ilfov 2014 L  

Elena Badila 2008                      

 

Maramures 2014 L  

Evaluare in educatie mai 2008  

 

Mehedinti 2014 L  

Dumitru Tiganetea  2008          

 

Mures 2014 L   Barem  

Cristian Calude A 2008     

 

Neamt 2014 L  

Cristian Calude B 2008    

 

Olt 2014 L  

Evaluare in educatie octombrie 2008   

 

Prahova 2014 L 

Congruente 2008     

 

Satu Mare 2014 L  

Ion Barbu 2008         

 

Salaj 2014 L  

SIM 2008                       

 

Sibiu 2014 L 

Smart 2008               

 

Suceava 2014 L  

Matematica de drag 2008       

 

Tulcea 2014 L  

Regina Maria 2008   

 

Teleorman 2014 L  

Discipolii lui Lazar 2008   

 

Timis 2014 L

Argesgim 2008        

 

Valcea 2014 L 

Sinus 2008              

 

Vaslui 2014 L  

Nicolae Coculescu 2008      

 

Vrancea 2014 L  

Sclipirea mintii 2008           

 

Faza judeteana 2014 

Dan Barbilian 2008                 

 

Nationala 2014 

Euclid 2008              

 

 

Tinere sperante 2008    

 

 

Inteligente prahovene 2008   

 

 

Marian Tarina 2008

 

 

Marian Tarina 2009

 

 

Cel mai bun matematician 2009   

 

 

Trident 2009   

 

 

Jose Marti  2009    

 

 

Si eu pot fi bun la mate 2009     

 

 

Stefan Dartu  2009    

 

 

Evaluare in educatie febr.2009   

 

 

Florica T.Campan 2009   J 

 

 

Arhimede 2009               

 

 

Micii matematicieni 2009   

 

 

Cangurul 2009          barem

 

 

Grigore Moisil 2009                   barem   

 

 

Smart 2009              

 

 

Elena Badila 2009   

 

 

Rural Math 2009     

 

 

Paul Tanco 2009      

 

 

Sperante ramnicene  2009  

 

 

Gavril Tulai 2009                 

 

 

Dumitru Tiganetea  2009    

 

 

Meridian matematic 2009   

 

 

Evaluare in educatie mai 2009    

 

 

La Scoala cu ceas 2009        

 

 

Memorialul "Vasile Busaga" 2009   

 

 

Podul Inalt  2009                    

 

 

Recreatii matematice 2009   

 

 

Florica T.Campan -echipe 2009  

 

 

Isoscel 2009     

 

 

Sclipirea mintii 2009    

 

 

Regalul generatiei XXI 2009  

 

 

Nicolae Coculescu 2009            barem        

 

 

Cristian S.Calude 2009       

 

 

Evaluare in educatie oct.2009    

 

 

Trident 11.2009               

 

 

Arhimede 11.2009        

 

 

Lumina Math 2009           raspunsuri        

 

 

Matematica de drag 2009

 

 

Simon Petru 2009     

 

 

Teodor Topan 2009    

 

 

Poiana Uzului 2009  

 

 

Euclid I 2009                                       barem

 

 

Cel mai bun matematician 2010    

 

 

Jose Marti 2010    

 

 

Evaluare in educatie febr.2010         barem

 

 

Euclid II 2010                                      barem

 

 

Si eu pot fi bun la mate 2010            barem

 

 

Simon Petru 2010    

 

 

Modus vivendi 2010                            barem

 

 

Arhimede II 2010     

 

 

Trepte in matematica 2010   

 

 

Euclid II (*) 2010                               

 

 

Florica T.Campan 2010                       barem

 

 

Congruente 2010                                 barem

 

 

RMCS 2010                                           barem

 

 

Scoala cu ceas 2010                              barem

 

 

22METS martie 2010              

 

 

Sfera 2010                  

 

 

Micii matematicieni  2010    

 

 

Grigore Moisil 2010               

 

 

Plus minus poezie 2010         

 

 

Arhimede 2010 finala    

 

 

Ion Cojocaru 2010          

 

 

Cangurul 2010                 raspunsuri

 

 

Stefan Musta 2010         

 

 

Gavril Tulai 2010                            

 

 

Dumitru Tiganetea  2010    barem

 

 

Discipolii lui Lazar 2010               

 

 

Paul Tanco 2010                              

 

 

Marian Tarina 2010                        

 

 

Sfinx XXI 2010   

 

 

Grigore Herinean 2010    

 

 

Evaluare in educatie oct. 2010  barem

 

 

Argesgim 2010    barem

 

 

Sperante olimpice 2010   

 

 

Viitorii olimpici 2010    

 

 

Petru Morosan-Trident 2010  barem

 

 

Matematica de drag 2010  barem  

 

 

22 METS noiembrie 2010   barem

 

 

Lumina Math 2010    raspunsuri

 

 

Regina Maria 2010       barem

 

 

Nicolae Paun 2010        barem

 

 

Nicolae Coculescu  2010   

 

 

Gheorghe Dumitrescu 2010  

 

 

Numerus 2010  

 

 

Tinere sperante 2010  

 

 

Turnir 2010  

 

 

Dan Barbilian 2010

 

 

Pandurii lui Tudor 2010 barem

 

 

Misterele matematicii 2010  barem

 

 

Prin labirintul matematicii 2011  

 

 

Jose Marti 2011      barem

 

 

Cezar Ivanescu 2011   

 

 

Cel mai bun matematician 2011    

 

 

Evaluare in educatie febr.2011  barem

 

 

Arhimede 2011  

 

 

Florica T.Campan 2011  

 

 

Euclid _1 2011 barem

 

 

Euclid _2 2011 barem

 

 

Olimpiada satelor clujene 2011  barem

 

 

RMCS 2011  barem

 

 

Cangurul 2011  

 

 

Sfera  2011   

 

 

Traian Lalescu 2011      barem  

 

 

Micii matematicieni  2011     barem  

 

 

Scoala cu ceas 2011  

 

 

Eminent 2011    barem  

 

 

Alternativ 2011  

 

 

Mathematica modus vivendi 2011   barem  

 

 

Trepte in matematica 2011

 

 

Spectrum 2011

 

 

Florica T.Campan interjud. 2011   barem  

 

 

Grigore Moisil 2011  

 

 

Epsilon 2011   barem  

 

 

Sperante ramnicene 2011   barem  

 

 

Sorin Simion 2011

 

 

Arhimede final 2011

 

 

Preda Filofteia 2011  

 

 

Dumitru Tiganetea 2011  barem  

 

 

Marian Tarina 2011  

 

 

Ion Cojocaru 2011

 

 

Info Olt 2011

 

 

Pitagora 2011

 

 

Gavril Tulai 2011

 

 

Leon Birnbaum 2011  barem  

 

 

Dimitrie Pompeiu 2011

 

 

Evaluare in educatie mai 2011  barem

 

 

Gh. Popescu 2011    

 

 

Matematica prietena noastra 2011

 

 

Podul Inalt 2011  

 

 

N.N. Mihaileanu 2011

   

Evaluare in educatie oct. 2011  barem   

   

Centrul de excelenta 2011        barem   

   

Arhimede nov. 2011        

   

Petru Morosan- Trident 2011   barem   

   

Euclid nov.2011      barem   

   

Argesgim 2011     

   

Cristian Calude A 2011    barem   

   

Cristian Calude B 2011    barem   

   

Sanda Nicolita 2011   barem   

   

Stefan Dartu 2011        

   

Sfinx XXX 2011   barem   

   

Tinere sperante -echipa 2011    

   

Tinere sperante -individual 2011   

   

Matematica de drag 2011    

   

Lumina Math 2011 A   barem   

   

Lumina Math 2011 B    barem   

   

Magia numerelor 2011 

   

Leon Birnbaum 2012     barem   

   

Micul matematician Dej 2012  rezerva  

   

Congruente 2012  

   

Louis Funar 2012  barem