Teste săptămânale

Olimpiade

Concursuri

Test vacanta de iarna cls.a IV-a

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2007  L

Grigore Gheba clasa a IV-a 2003

Model de test initial 2011

Maramures clasa a IV-a 2007  L

Jose Marti clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  1

Olt clasa a IV-a 2007  L 

Arhimede clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  2      

Teleorman clasa a IV-a 2007  L

Sanda Nicolita clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  3

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2008 L   

Grigore Gheba  clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  4       

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2008 J   

Ion Ciolac clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  5       

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2010 L 

Sfera clasa a IV-a 2005

Test cunostinte I-IV  6

Bucuresti clasa a IV-a 2010 L            

TMMATE clasa a IV-a 2005

Test cunostinte I-IV  7     

Bucuresti clasa a IV-a 2010 etapa pe sector  

Dumitru Tiganetea  cls. a IV-a 2005  

Generator exercitii

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2011 J  barem

Arhimede clasa a IV-a 2005

Test grupa excelenta  Sibiu 2004 

Olimpiada satelor clujene cls.a IV-a 2013

Florica T.Campan cls. a IV-a 2006  

Test grupa excelenta  Sibiu 2005

Bistrita Nasaud cls. a IV-a 2013 

Sinus clasa a IV-a 2006

Test grupa excelenta  Sibiu 2006 

Ilfov cls. a IV-a 2014  

Modus vivendi  clasa a IV-a 2006

Testare clasa a IV-a 2004

Maramures cls. a IV-a 2014 L  

Discipolii lui Lazar  cls. a IV-a 2006  

Testare clasa a IV-a 2005

Prahova 2003  L

Meridian matematic clasa a IV-a 2006

Testare clasa a IV-a 2006

Bihor 2003  L

Faza pe scoala clasa a IV-a               

Test pentru formarea clasei a 5-a Papiu 2007

Buzau 2004  L

Arhimede cls. a IV-a 2007           

Testare clasa a IV-a 2008      

Calarasi 2004  L

Scoala cu ceas clasa a IV-a 2007

Admitere cls.a V-a "Vasile Alecsandri"    

Prahova 2004  L

Micii matematicieni cls. a IV-a 2007  

Test la sfarsitul clasei a IV-a   

Arad 2004  L

Vertical clasa a IV-a 2007

Test initial 2009      

Galati 2004  L

Jose Marti 2007 cls. a IV-a               

Metode aritmetice de rez. a problemelor 1

Harghita 2004  L

Examen Moldova cls. a IV-a 2007  

Metode aritmetice de rez. a problemelor 2

Neamt 2004  L

Dumitru Tiganetea cls a IV-a 2007    

Din cifre arabe in romane si invers      on line

Sibiu 2004  L

Florica T.Campan cls.a IV-a 2007  J  

Adunarea numerelor naturale  

Timis 2004  L

Florica T.Campan cls.a IV-a 2007 I-J 

Numere naturale.Scurt test   

? 2004  L

Regalul generatiei XXI cls.a IV-a  2007

Viata lui Gauss         lectură

Bucuresti 2004 pe sector

ArgesGim cls.a IV-a 2007

O interesanta problema de numarare  

Dolj 2004       J

Evaluare in matematica cls.a IV-a 2007

Numere naturale.Test 1

Sibiu 2004     J

David Hrimiuc 2007 cls.a IV-a   

Numere naturale.Test 2

Neamt 2004  J

Nicolae Coculescu 2007 clasa a IV-a

Calculatorul spart-joc de calcul              on line

Timis 2004    J

Stefan Dartu cls.a IV-a 2007   

Exersati-va memoria !                  joc on line

Timisoara 2005 pe scoala

Sinus cls.a IV-a 2007               

Teorema impartirii cu rest 1

Bucuresti 2005 pe sector

Titu Buta clasa a IV-a 2007     

Teorema impartirii cu rest 2

Bihor 2005  L

SIM clasa a IV-a 2007               

Teorema impartirii cu rest 3                 dificil

Braila 2005  L

Paul Tanco clasa a IV-a 2007   

Teorema impartirii cu rest 4                 dificil

Galati 2005  L

Isoscel clasa a IV-a 2007

Sume cu multi termeni (tip Gauss)

Braila 2006  L

Concurs logica Barlad clasa a IV-a 2007

Sume tip Gauss     calcul online 

Calarasi 2006  L

Stroe Belloescu clasa a IV-a 2007   

Factor comun        

Cluj 2006  L

Durau clasa a IV-a 2007                 

Inmultirea. Factor comun  

Constanta 2006  L

Podul Inalt clasa a IV-a 2007

Compararea  puterilor   

Giurgiu 2006  L

Marian Tarina cls.a IV-a 2007

Test din numere naturale 1 

Iasi 2006  L

Vertical clasa a IV-a 2008           

Test din numere naturale 2

Prahova 2006  L

Jose Marti clasa a IV-a 2008          

Test numere naturale       3  

Salaj 2006 L

Modus vivendi clasa a IV-a 2008      

Ecuatii. Probleme           

Sibiu 2006  L           

Evaluare in matematica cls.a IV-a 2008

Rezolvari de ecuatii          on line

Tulcea 2006  L

Arhimede clasa a IV-a 2008            

Rezolvari de inecuatii        on line

Vaslui 2006  L   

Lumina Math cls.a IV-a 2008         

Probleme care se rezolva cu ecuatii  1

Cluj 2006  J

Eugen Ionescu cls.a IV-a 2008         

Probleme care se rezolva cu ecuatii  2

Constanta 2006  J

Florica T.Campan cls.a IV-a 2008  J 

Generator probleme

Galati 2006  J

Sfera cls.a IV-a 2008                        

Puteri.Test de evaluare 1

Iasi 2006  J  

Micii matematicieni cls.a IV-a 2008         

Puteri.Test de evaluare 2

Sibiu 2006  J         

Ion Cojocaru clasa a IV-a 2008     

Puteri.Test de evaluare 3             

Vaslui 2006  J          

Trepte in matematica cls.a IV-a 2008

Puteri.Test de evaluare 4

Vaslui 2007  pe scoala

Pitagora clasa a IV-a 2008             

Calcul de puteri         on line

Bistrita-Nasaud 2007  L

22 METS clasa a IV-a 2008          

Patrate perfecte.Ex. rezolvate (Manolache M.)

Braila 2007  L

Cangurul clasele III-IV 2008     

Cuburi perfecte.Ex. rezolvate (Manolache M.)

Bucuresti 2007  L

Paul Tanco clasa a IV-a 2008     

Patrate si cuburi perfecte     dificil 

Cluj 2007  L

Evaluare in educatie cls.a IV-a mai 2008

Puteri 1                   dificil  

Dambovita 2007  L 

Dumitru Tiganetea clasa a IV-a 2008     

Puteri 2                  dificil

Dolj 2007  L

Evaluare in educatie clasa a IV-a 2008    

Cum calculez o suma de puteri? video 

Galati 2007  L

Smart clasa a III-a 2008 

Model de teza pe semestrul I 

Harghita 2007  L

Smart clasa a IV-a 2008 

Numere naturale.Test recapitulativ 1    

Hunedoara 2007  L

Discipolii lui Lazar  cls. a IV-a 2008   

Numere naturale.Test recapitulativ 2

Iasi 2007  L

Nicolae Coculescu cls.a IV-a 2008         

Numere naturale.Test recap. nivel notele 5-6

Mures 2007  L

Dan Barbilian cls.a IV-a 2008      

Numere naturale.Test recap. nivel notele 7-8

Neamt 2007  L

Euclid clasa a IV-a 2008                    

Numere naturale.Test recap. nivel notele 9-10 A

Olt 2007  L      

Inteligente prahovene clasa a III-a 2008   

Numere naturale.Test recap. nivel notele 9-10 B

Salaj 2007  L

Inteligente prahovene clasa a IV-a 2008   

Genarator ecuatii

Satu Mare 2007  L

Marian Tarina clasa a IV-a 2008
Test pentru vacanta de iarna  

Sibiu 2007  L

Jose Marti clasa a IV-a 2009

Multimi.Test 1          

Teleorman 2007  L

Si eu pot fi bun la mate clasa a IV-a 2009    

Multimi.Test 2

Tulcea 2007  L

Stefan Dartu clasa a IV-a 2009    

Multimi.Test 3                

Valcea 2007  L     

Evaluare in educatiecls.a IV-a febr.2009   

Multimi.Test 4

Vaslui 2007  L

Florica T.Campan cls.a IV-a 2009   

Probleme de logica

Sibiu 2007  J    

Arhimede cls.a IV-a 2009               

Probleme de numarare,miscare,logica

Teleorman 2007  J

Micii matematicieni cls.a IV-a 2009   

Veverita.Puscasul,Genistul       jocuri on line

Olt 2007 J

Cangurul cls.III-IV 2009       barem               

Probleme pentru vacanta de iarna

Dej 2007 pe scoala 

Smart clasa a IV-a 2009              

Criterii de divizibilitate      elementar

Nichita Stanescu-pe scoala 2007

Elena Badila clasa a IV-a 2009   

Criterii de divizibilitate 1  

Arges 2008 L

Paul Tanco clasa a IV-a 2009      

Criterii de divizibilitate 2              

Bistrita-Nasaud 2008 L

Sperante ramnicene clasa a IV-a 2009  

Criterii de divizibilitate                    elementar  

Bistrita-Nasaud 2008 J   

Dumitru Tiganetea  clasa a IV-a 2009   

Divizori,multipli            joc on line

Botosani 2008 J

Sfera clasa a IV-a 2009     

Tabel cu numerele prime pana la100.000  

Braila 2008 L

Meridian matematic clasa a IV-a 2009  

Tabel cu primele 1000 de numere prime

Bucuresti 2008 L      

Evaluare in educatie cls.a IV-a mai 2009    

Povestea unui greier mic      lectură

Calarasi 2008 L

La Scoala cu ceas cls.a IV-a 2009     

Determinare  numar  prim       on line

Cluj 2008 L  

Podul Inalt clasa a IV-a 2009    

Descompuneri in factori

Cluj 2008 J     

Nicolae Coculescu clasa a IV-a 2009   

C.m.m.d.c. si   c.m.m.m.c.

Constanta 2008 L

Arhimede clasa a IV-a 11.2009     

Divizibilitate.Scurt test 1      

Corabia 2008 L

Lumina Math clasa a IV-a 2009     raspunsuri

Divizibilitate.Scurt test 2       

Dambovita 2008 L

Poiana Uzului clasa a IV-a 2009  

Criterii de divizibilitate      on line

Dolj 2008 L

Euclid I clasa a IV-a 2009                raspunsuri

Divizibilitate                dificil

Dolj 2008 J

Marian Tarina clasa a IV-a 2009

Model de teza sem.I  1

Galati 2008 L    

Euclid II clasa a IV-a 2010               raspunsuri

Model de teza sem.I  2   

Harghita 2008 L     

Jose Marti clasa a IV-a 2010   

Model de teza sem.I  3

Hunedoara 2008 L 

Evaluare in educatie cls.a IV-a febr.2010     barem

Model de teza sem.I  4      

Iasi 2008 J

Si eu pot fi bun la mate cls.a IV-a 2010        barem

Model de teza sem.I  5    

Ilfov 2008 L

Modus vivendi cls.a IV-a 2010                        barem

Model de teza sem.I  6

Prahova 2008 L    

Arhimede II cls.a IV-a 2010      

Model de teza sem.I  7           

Prahova 2008 J  

Euclid II clasa a IV-a 2010         

Model de teza sem.I  8

Satu Mare 2008 L

Florica T.Campan cls a IV-a 2010        barem

Patru modele de teza sem.I

Sibiu 2008 L       

RMCS  cls.a IV-a 2010                          barem

Alte patru modele de teza sem. 1  !

Sibiu 2008 J       

Cangurul cls.III-IV 2010                raspunsuri

Teza 2011 sem. I        

Teleorman 2008 L  

Micul matematician cls.a IV-a 2010    

Teza sem. 1 2012  

Vaslui 2008 L 

Sfera cls.a IV-a 2010   

Teza sem. 1 2013   

Vrancea 2008 L       

Micii matematicieni cls.a IV-a 2010    

Teza sem. 1 2014  

Nationala 2008

Dumitru Tiganetea cls.a IV-a 2010    barem

Teza online sem. I 

Arad 2009 L     

Alexandru Myller cls.a IV-a 2010      barem

Probleme de olimpiada       dificil

Bacau 2009 L    

Discipolii lui Lazar cls.a IV-a 2010               

Test divizibilitate 1

Bihor 2009 L   

Paul Tanco cls.a IV-a 2010                  

Test divizibilitate 2

Bistrita 2009 L

Marian Tarina cls.a IV-a 2010            

Test divizibilitate 3

Botosani 2009 L   

Sperante olimpice cls. a IV-a 2010  

Test divizibilitate 4

Braila 2009 L       

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct.2010  barem

Test divizibilitate 5                     

Bucuresti 2009 L   

Grigore Herinean cls. a IV-a 2010  

Test divizibilitate 6    dificil

Buzau 2009 L     

Sfinx XXI cls. a IV-a 2010  

Numere prime intre ele

Calarasi 2009 L 

22METS cls.a IV-a martie 2010

Divizibilitate        dificil

Caras Severin 2009 L 

22 METS cls.a IV-a noiembrie 2010    barem 

Probleme de olimpiada cu solutii

Cluj 2009 L           

Lumina Math cls.a IV-a 2010    raspunsuri

Probleme  tip olimpiada rezolvate

Dolj 2009 L        

Regina Maria cls. a IV-a 2010       barem

Probleme propuse pentru olimpiada

Galati 2009 L           

Nicolae Coculescu cls.a IV-a 2010   

Probleme cu numarul 2006

Gorj 2009 L             

TM Mate Junior cls.a IV-a 1 2010   

Pregatire pentru olimpiada  1 

Ilfov 2009 L             

TM Mate Junior cls.a IV-a 2 2010   

Pregatire pentru olimpiada  2

Iasi 2009 L          

Misterele matematicii cls.a IV-a 2010  barem  

Pregatire pentru olimpiada  3   Manolache Marinel

Mures 2009 L    

Florica T.Campan cls.a IV-a 2011 

Probleme pt.vacanta intersemestriala  Gobej Adrian

Olt 2009 L               

Olimpiada satelor Cluj cls. IV 2011  barem

Fractii subunitare, supraunitare, echiunitare  

Prahova 2009 L

RMCS cls. a IV-a 2011  barem

Fractii echivalente                

Salaj 2009 L       

Cangurul cls.a IV-a 2011  

Amplificarea fractiilor   

Satu Mare 2009 L   

Sfera cls.a IV-a 2011   

Simplificarea fractiilor 1   

Sibiu 2009 L           

Leris cls.a IV-a 2011   

Simplificarea fractiilor 2

Timis 2009 L        

Micii matematicieni cls. a IV-a 2011  barem

Simplificari online

Valcea 2009 L

Scoala cu ceasa cls.a IV-a 2011   barem

Fractii. Test  1  

Vaslui 2009 L         

Alternativ cls.a IV-a 2011  

Fractii. Test  2  

Arad 2009 J              

Eminent cls.a IV-a 2011     barem

O fractie in centrul atentiei !   

Bistrita-Nasaud 2009 J  

Modus vivendi cls.a IV-a 2011   barem  

Operatii cu fractii (adunare,scadere)          

Botosani 2009 J      

Spectrum cls.a IV-a 2011

Fractii ordinare. Adunare, scadere, comparare

Braila 2009 J      

Florica T.Campan interjud. cls.a IV-a 2011  barem  

Operatii cu fractii,fara impartire

Buzau 2009 J       

Sperante ramnicene cls.a IV-a 2011  

Operatii cu fractii ordinare               elementar

Cluj 2009 J           

Sorin Simion cls.a IV-a 2011

Operatii cu fractii ordinare 1

Dolj 2009 J     

Arhimede final cls. a IV-a 2011

Operatii cu fractii ordinare 2

Galati 2009 J           

Preda Filofteia cls.a IV-a 2011  

Fractii.Test 1

Gorj 2009 J              

Dumitru Tiganetea cls.a IV-a 2011  barem  

Fractii.Test 2

Hunedoara 2009 J  

Marian Tarina cls. a IV-a 2011  

Fractii.Test 3

Neamt 2009 J           

Info Olt cls.a IV-a 2011

Fractii.Test 4

Olt cls.a IV-a 2009 J  10 variante !     

Pitagora cls.a IV-a 2011

Fractii.Test 5

Sibiu 2009 J          

Dimitrie Pompeiu cls.a IV-a 2011

251 exercitii cu fractii !   

Vaslui 2009 J        

Eval.  in educatie cls.a IV-a mai 2011  barem

Fractii zecimale.Adunare si scadere

Nationala 2009    Barem   

Gh. Popescu cls.a IV-a 2011    

Compararea fractiilor

Arad 2010 L   

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct. 2011  barem   

Fractii zecimale.+,-..,:

Arges 2010 L     Barem

Argesgim cls.a IV-a  2011    

Operatii cu fractii zecimale 1

Bihor 2010 L     

Sanda Nicolita cls.a IV-a 2011  barem  

Operatii cu fractii zecimale 2

Bistrita Nasaud 2010 L    

Magia numerelor cls. a IV-a 2011

Operatii cu fractii zecimale 3  

Botosani 2010 L    Barem     

Leon Birnbaum cls. a IV-a 2012      barem  

Fractii ordinare si zecimale.Test 1

Braila 2010 L    

Congruente cls.a IV-a 2012    

Fractii ordinare si zecimale.Test 2

Brasov 2010 L    Barem    

Louis Funar cls. a IV-a 2012   barem    

Fractii ordinare si zecimale.Test 3

Bucuresti 2010 L      

Regalul Generatiei XXI  cls. a IV-a 2012  

Fractii ordinare si zecimale.Test 4  

Calarasi 2010 L        

Sanda Nicolita cls. a IV-a 2012   

Fractii zecimale.Test recapitulativ a

CarasSeverin 2010 L Barem  

Sperante olimpice cls. a IV-a 2012   

Fractii zecimale.Test recapitulativ b

Cluj 2010 L Barem     

Jose Marti cls. a IV-a 2013  barem    

Numere rationale.Recapitulare

Constanta 2010 L   Barem    

Lumina Math 2012 cls. a IV-a A barem    

Unelte de calcul

Dambovita 2010 L   

Lumina Math 2012 cls. a IV-a B  barem    

Probleme ce se rezolva prin ecuatii

Dolj 2010 L              

Marian Tarina clasa a IV-a 2012

Probleme cu chibrituri

Galati 2010 L    Barem     

Viitorii matematicieni cls. a IV-a 2013  

Formula lui Gauss- demonstratie fara cuvinte

Gorj 2010 L        

Selectie excelenta Bucuresti cls.a IV-a 2013

Sume si siruri                

Ialomita 2010 L  

Evaluare in educatie martie 2013 cls. a IV-a

Suma lui Gauss - demonstratie animata

Iasi 2010 L   Barem  

Euclid cls. a IV-a febr. 2013  

Unitati de masura pentru lungime         

Ilfov 2010 L         

Euclid cls. a IV-a apr. 2013  

Unitati de masura 1

Mures 2010 L  

Evaluare in educatie cls.a IV-a  mai 2013 

Unitati de masura 2

Neamt 2010 L    

Comper cls. a IV-a mai 2013  

Calcul data Pastelui 

Olt 2010 L          Barem  

Fii inteligent la matematica! cls. a IV-a 2013 

Recapitulare pentru teza pe sem.II  1   

Prahova 2010 L    

Mathtime –model cls.a IV-a 2013 

Recapitulare pentru teza pe sem.II  2   

Satu Mare 2010 L 

Marian Tarina cls.a IV-a 2013 

Model de teza pe semestrul II 1

Sibiu 2010 L           

X-OL cls.a IV-a 2013 

Model de teza pe semestrul II 2

Timis 2010 L      Barem     

Filofteia Preda cls.a IV-a 2013 

Model de teza pe semestrul II 3

Tulcea 2010 L      

Leon Birnbaul cls. a IV-a 2013  barem  

Model de teza pe semestrul II 4

Valcea 2010 L      Barem  

Dumitru Tiganetea cls. a IV-a 2013  

Model de teza pe semestrul II 5

Vaslui 2010 L      

Istetii de la Arbore cls. a IV-a 2013  

Model de teza pe semestrul II 6

Arges 2010 J       Barem

Ol.satelor Vasluiene cls. a IV-a 2013  

4 modele teza sem.II   Tit Cuprian

Cluj 2010 J      

Pitagora cls. a IV-a 2013  

2 modele teza sem.II   Mihaela Puricica   

Covasna 2010 J    Barem   

Leris cls. a IV-a 2013  

Teza sem.II 2010          

Dambovita 2010 J   Barem

Euclid finala cls. a IV-a 2013   

Teza sem.II 2011

Dolj 2010 J     Barem   

Sfinx XXI cls. a IV-a 2013  
Teza sem. 2 2013   

Galati 2010 J    Barem   

Olimpiada Satelor din Transilvania cls. IV 2013

Recapitulare finala 1

Giurgiu 2010 J          

Sinus cls. a IV-a 2013  

Recapitulare finala 2

Mures 2010 J      

Cristian Calude cls. a IV-a 2013  

Recapitulare finala 3

Satu Mare 2010 J  Barem  

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct.2013  

Recapitulare finala 4

Sibiu 2010 J                       

Isoscel cls. a IV-a 2013  

Recapitulare finala 5

Arad 2011 L  

Sanda Nicolita cls.a IV-a 2013  

Hai la drum cu 2013 !     

Arges 2011 L  

Sperante Olimpice cls.a IV-a 2013  

Anecdote despre matematicieni     lectură

Bacau 2011 L    Barem   

Lumina Math cls. a IV-a 2013 barem  
Evaluare finala  

Bihor 2011 L     Barem   

Profu de mate cls. a IV-a 2013  

Probleme pentru vacanta mare 1

Bistrita Nasaud 2011 L  

David Hrimiuc cls.a IV-a 2013  

Probleme pentru vacanta mare 2

Botosani 2011 L   Barem

Louis Funar cls.a IV-a 2013  

Probleme pentru vacanta mare 3

Brasov 2011 L    Barem   

Euclid cls.a IV-a dec.2013  

Test grila pentru vacanta mare    on line     

Braila 2011 L       Barem 

Jose Marti cls.a IV-a 2014  

Trucuri matematice

Caras Severin 2011 L  Barem  

Evaluare in educatie cls.a IV-a febr. 2014  

Formule matematice

Cluj 2011 L     Barem   

Unirea cls. a IV-a 2014  

 

Constanta 2011 L

Leris cls. a IV-a 2014  

 

Covasna 2011 L   Barem   

Eugen Ionescu cls. a IV-a 2014   

 

Dambovita 2011 L  

Si eu pot fi bun la mate cls.a IV-a 2014  

 

Dolj 2011 L  

Dumitru Tiganetea clasa a IV-a 2014  

 

Galati 2011 L  

Filofteia Preda cls. a IV-a 2014  

 

Giurgiu 2011 L

Ion Ciolac cls. a IV-a 2014  

 

Gorj 2011 L  

Florica T. Campan cls. a IV-a 2014  

 

Harghita 2011 L 

Micii matematicieni cls. a IV-a 2014  

 

Hunedoara 2011 L  

Sfera cls. a IV-a 2014  

 

Ialomita 2011 L

Sperante ramnicene cls. a IV-a 2014  

 

Iasi 2011 L   Barem   

Olimpiada satelor satmarene cls. a IV-a 2014

 

Maramures 2011 L

Sever Groze cls. a IV-a 2014  

 

Mehedinti 2011 L

Micii Campioni cls. a IV-a 2014  

 

Mures 2011 L     Barem   

Marian Tarina cls. a IV-a 2014  

 

Neamt 2011 L   Barem   

Leon Birnbaum cls. a IV-a 2014  

 

Olt 2011 L     Barem   

Cristian Calude cls. a IV-a 2014  

 

Prahova 2011 L

Louis Funar cls. a IV-a 2014  

 

Satu Mare 2011 L

ArgesGim cls. a IV-a 2014

 

Salaj 2011 L  

Gheorghe Cenuse cls. a IV-a 2014

 

Sibiu 2011 L     Barem   

Dan Barbilian cls. a IV-a 2014

 

Suceava 2011 L  Barem   

Comper cls. a IV-a ian. 2015  

 

Teleorman 2011 L  

Jose Marti cls. a IV-a 2015  

 

Timis 2011 L  

MathGal cls. a IV-a 2015  

 

Tulcea 2011 L    Barem   

Unirea cls. a IV-a 2015  

 

Valcea 2011 L       Barem   

Trepte in matematica cls. a IV-a 2015  

 

Vaslui 2011 L Barem   

Olimpiada satelor clujene cls. a IV-a 2015  

 

Vrancea 2011 L    Barem   

Prin labirintul matematicii cls. a IV-a 2015

 

Bihor 2011 J   Barem  

Florica T. Campan cls. a IV-a 2015

 

Bistrita Nasaud 2010 J Barem  

Henri Coanda cls. a IV-a 2015

 

CarasSeverin 2010 J  Barem  

Ion Ciolac cls. a IV-a 2015

 

Cluj 2011 J    Barem   

Micii matematicieni cls. a IV-a 2015

 

Constanta 2011 J    Barem   

Marian Tarina cls. a IV-a 2015

 

Covasna 2011 J      Barem

Dumitru Tiganetea cls. a IV-a 2015

 

Dambovita 2011 J   Barem

Clasa a V-a

 

Dolj 2011 J       Barem  

Grigore Gheba  2003

 

Galati 2011 J         Barem   

Arhimede 2003 

 

Giurgiu 2011 J  

Discipolii lui Lazar 2003

 

Harghita 2011 J   Barem

Jose Marti 2003

 

Hunedoara 2011 J   Barem  

Pandurii lui Tudor 2003

 

Ialomita 2011 J    Barem   

Ion Barbu 2004 

 

Mures 2011 J    Barem  

Petru Morosan Braila 2004  

 

Satu Mare 2011 J    Barem   

Arhimede 2004

 

Salaj 2011 J       Barem 

Discipolii lui Lazar 2004

 

Sibiu 2011 J        Barem   

Cristian Calude  2004

 

Suceava 2011 J     Barem   

Sanda Nicolita 2004

 

Timis 2011 J      Barem   

David Hrimiuc 2004

 

Valcea 2011 J           Barem 

Jose Marti 2004

 

Nationala 2011  

Grigore Gheba  2004

 

Papiu 2012-faza pe scoala  

Radical 2004

 

Arges 2012 L  

Centre de excelenta 2004

 

Bistrita Nasaud 2012 L  

Ion Ciolac 2004

 

Brasov 2012 L  

Marian Tarina 2004

 

Cluj 2012 L     Barem  

Leris 2004

 

Dolj 2012 L  

Arhimede 2005

 

Galati 2012 L  Barem  

Grigore Moisil 2005

 

Giurgiu 2012 L  

TMMATE 2005               

 

Mures 2012 L

Petru Morosan 2005

 

Faza judeteana 2012      Barem     

Trepte 2005

 

Papiu  faza pe scoala 2013  

Simon Petru 2005

 

Arad 2013 L

Jose Marti 2005

 

Arges 2013 L  Barem   

Lumina Math 2005

 

Bacau 2013 L

Sfera  2005

 

Bihor 2013 L   Barem   

Cristian Calude 2005

 

Bistrita Nasaud 2013 L  Barem   

Leris 2005

 

Botosani 2013 L

Marian Tarina 2005                   

 

Braila 2013 L

Regina Maria  2005               

 

Brasov 2013 L   

Papiu 2005                        

 

Bucuresti pe sector 2013  

Arhimede  2006

 

Buzau 2013 L   

Lalescu 2006 selectie

 

Calarasi 2013 L

Dumitru Tiganetea 2006

 

Caras Severin 2013 L  Barem   

Modus vivendi 2006

 

Cluj 2013 L  Barem   

Florica T.Campan 2006      

 

Cluj olimpiada satelor 2013 L    

Sinus 2006                          

 

Constanta 2013 L  Barem   

Euclid 2006 

 

Covasna 2013 L L  Barem   

Gavril Tulai 2006

 

Dambovita 2013 L   Barem 

Leris 2006                          

 

Dolj 2013 L    

Marian Tarina 2006            

 

Galati 2013 L  Barem   

Discipolii lui Lazar 2006      

 

Giurgiu 2013 L  

Matematica de drag 2006

 

Gorj 2013 L  

Meridian matematic 2006

 

Harghita 2013 L  

Eminescu 2007                       

 

Hunedoara 2013 L  Barem   

Jose Marti 2007                         

 

Ialomita 2013 L   Barem   

Arhimede 2007

 

Iasi 2013 L  Barem   

Scoala cu ceas 2007               

 

Maramures 2013 L  Barem   

Vertical 2007

 

Mehedinti 2013 L  Barem   

RCMS Caras-Severin 2007         

 

Mures 2013 L   

Cezar Ivanescu 2007                  

 

Neamt 2013 L  

Micii matematicieni 2007         

 

Olt 2013 L  Barem   

Clepsidra 2007                       

 

Prahova 2013 L  

Dumitru Tiganetea 2007          

 

Salaj 2013 L   Barem  

Scoala   97  Bucuresti

 

Satu Mare 2013 L  Barem   

Concurs selectie olimpiada        

 

Sibiu 2013 L   

Leris 2007                              

 

Suceava 2013 L

Florica T.Campan 2007      

 

Teleorman 2013 L

Concurs selectie excelenta Sibiu

 

Timis 2013 L  

Ion Tuculescu 2007                  

 

Tulcea 2013 L  

Concurs centre excelenta Suceava 2007

 

Valcea 2013 L  Barem   

Florica T.Campan  2007 I-J      

 

Vaslui 2013 L

Regalul generatiei XXI  2007   

 

Faza judeteana 2013      Barem  

Cristian Calude 2007               

 

Nationala 2013  

ArgesGim 2007                                

 

Alba 2014 L  

Memorial 'Mircea Costeniuc' 2007  

 

Arad 2014 L  

Evaluare in matematica 2007           

 

Arges 2014 L  

David Hrimiuc 2007                           

 

Bacau 2014 L  

Nicolae Coculescu 2007 ziua 1        

 

Bihor 2014 L  

Nicolae Coculescu 2007 ziua 2

 

Bistrita-Nasaud 2014 L  

Matematica de drag 2007         

 

Botosani 2014 L  

Petre Morosan-Trident 2007     

 

Braila 2014 L  

Stefan Dartu  2007                   

 

Bucuresti 2014 L  

Sinus 2007                                

 

Brasov 2014 L  

Titu Buta  2007                         

 

Buzau 2014 L 

Nita Roland 2007

 

Calarasi 2014 L  

SIM 2007                                   

 

Caras-Severin 2014 l  

Grigore Moisil 2007                

 

Cluj 2014 L      Barem  

Paul Tanco 2007                       

 

Constanta 2014 L  

Gavril Tulai 2007

 

Covasna 2014 L  

Stroe Belloescu 2007                 

 

Dambovita 2014 L  

Durau  2007                                

 

Dolj 2014 L                    

Matematica prietena noastra 2007

 

Galati 2014 L  

Podul Inalt 2007

 

Giurgiu 2014 L  

Marian Tarina 2007

 

Gorj 2014 L  

Diana 2008                                         

 

Harghita 2014 L  

Leris 2008

 

Hunedoara 2014 L  

Trepte in matematica 2008

 

Ialomita 2014 L  

Viitorii matematicieni 2008   

 

Iasi 2014 L  

Modus vivendi 2008                  

 

Ilfov 2014 L  

Vertical 2008                             

 

Maramures 2014 L  

Jose Marti 2008                            

 

Mehedinti 2014 L  

Cel mai bun matematician 2008

 

Mures 2014 L   Barem  

Evaluare in matematica 2008   

 

Neamt 2014 L  

Arhimede  2008                          

 

Olt 2014 L  

Cezar Ivanescu 2008                  

 

Prahova 2014 L 

Lumina Math 2008                     

 

Satu Mare 2014 L  

Florica T.Campan  2008  J         

 

Salaj 2014 L  

Sfera  2008                                  

 

Sibiu 2014 L 

Micii matematicieni 2008         

 

Suceava 2014 L  

Grigore Moisil 2008                  

 

Tulcea 2014 L  

Ion Cojocaru  2008                    

 

Teleorman 2014 L  

Gavril Tulai 2008                       

 

Timis 2014 L

Pitagora 2008                             

 

Valcea 2014 L 

22 METS  2008                            

 

Vaslui 2014 L  

Traian Lalescu 2008                  

 

Vrancea 2014 L  

Cangurul 2008                              

 

Faza judeteana 2014 

Paul Tanco 2008                         

 

Nationala 2014 

Plus minus poezie 2008            

 

Alba 2015 L  

Elena Badila 2008                      

 

Arad 2015 L

Evaluare in educatie mai 2008  

 

Arges 2015 L  

Dumitru Tiganetea  2008          

 

Bacau 2015

Cristian Calude A 2008     

 

Bihor 2015 L  

Cristian Calude B 2008    

 

Bistrita Nasaud 2015 L  

Evaluare in educatie octombrie 2008   

 

Botosani 2015 L  

Congruente 2008     

 

Braila 2015 L  

Ion Barbu 2008         

 

Brasov 2015 L  

SIM 2008                       

 

Bucuresti 2015 L (pe sector)  

Smart 2008               

 

Buzau 2015 L  

Matematica de drag 2008       

 

Calarasi 2015 L

Regina Maria 2008   

 

Caras Severin 2015 L

Discipolii lui Lazar 2008   

 

Cluj 2015 L

Argesgim 2008        

 

Constanta 2015 L  

Sinus 2008              

 

Covasna 2015 L

Nicolae Coculescu 2008      

 

Dambovita 2015 L  

Sclipirea mintii 2008           

 

Dolj 2015 L  

Dan Barbilian 2008                 

 

Galati 2015 L  

Euclid 2008              

 

Giurgiu 2015 L  

Tinere sperante 2008    

 

Gorj 2015 L  

Inteligente prahovene 2008   

 

Harghita 2015 L   Marian Tarina 2008

 

Hunedoara 2015 L   Marian Tarina 2009

 

Ialomita 2015 L

Cel mai bun matematician 2009   

 

Iasi 2015 L  

Trident 2009   

 

Maramures 2015 L  

Jose Marti  2009    

 

Mehedinti 2015 L 

Si eu pot fi bun la mate 2009     

 

Mures 2015 L  

Stefan Dartu  2009    

 

Neamt 2015 L  

Evaluare in educatie febr.2009   

 

Olt 2015 L  

Florica T.Campan 2009   J 

 

Prahova 2015 L

Arhimede 2009               

 

Satu Mare 2015 L  

Micii matematicieni 2009   

 

Salaj 2015 L  

Cangurul 2009          barem

 

Sibiu 2015 L  

Grigore Moisil 2009                   barem   

 

Suceava 2015 L  

Smart 2009              

 

Teleorman 2015 L  

Elena Badila 2009   

 

Timis 2015 l  

Rural Math 2009     

 

Tulcea 2015 L

Paul Tanco 2009      

 

Valcea 2013 L  

Sperante ramnicene  2009  

 

Vaslui 2015 L  

Gavril Tulai 2009                 

 

Vrancea 2015 L 

Dumitru Tiganetea  2009    

 

Faza judeteana 2015 

Meridian matematic 2009   

 

Nationala 2015 

Evaluare in educatie mai 2009    

 

Toate judetele 2016 L 

La Scoala cu ceas 2009        

 

 

Memorialul "Vasile Busaga" 2009   

 

 

Podul Inalt  2009                    

 

 

Recreatii matematice 2009   

 

 

Florica T.Campan -echipe 2009  

 

 

Isoscel 2009     

 

 

Sclipirea mintii 2009    

 

 

Regalul generatiei XXI 2009  

 

 

Nicolae Coculescu 2009            barem        

 

 

Cristian S.Calude 2009       

 

 

Evaluare in educatie oct.2009    

 

 

Trident 11.2009               

 

 

Arhimede 11.2009        

 

 

Lumina Math 2009           raspunsuri        

 

 

Matematica de drag 2009

 

 

Simon Petru 2009     

 

 

Teodor Topan 2009    

 

 

Poiana Uzului 2009  

 

 

Euclid I 2009     barem

 

 

Cel mai bun matematician 2010  

 

 

Jose Marti 2010    

 

 

Evaluare in educatie febr.2010   barem

 

 

Euclid II 2010        barem

 

 

Si eu pot fi bun la mate 2010   barem

 

 

Simon Petru 2010    

 

 

Modus vivendi 2010    barem

 

 

Arhimede II 2010     

 

 

Trepte in matematica 2010   

 

 

Euclid II (*) 2010                               

 

 

Florica T.Campan 2010                       barem

 

 

Congruente 2010                                 barem

 

 

RMCS 2010                                           barem

 

 

Scoala cu ceas 2010                              barem

 

 

22METS martie 2010              

 

 

Sfera 2010                  

 

 

Micii matematicieni  2010    

 

 

Grigore Moisil 2010               

 

 

Plus minus poezie 2010         

 

 

Arhimede 2010 finala    

 

 

Ion Cojocaru 2010          

 

 

Cangurul 2010       raspunsuri

 

 

Stefan Musta 2010         

 

 

Gavril Tulai 2010   

 

 

Dumitru Tiganetea  2010   barem

 

 

Discipolii lui Lazar 2010       

 

 

Paul Tanco 2010        

 

 

Marian Tarina 2010      

 

 

Sfinx XXI 2010   

 

 

Grigore Herinean 2010    

 

 

Evaluare in educatie oct. 2010  barem

 

 

Argesgim 2010    barem

 

 

Sperante olimpice 2010   

 

 

Viitorii olimpici 2010    

 

 

Petru Morosan-Trident 2010  barem

 

 

Matematica de drag 2010  barem  

 

 

22 METS noiembrie 2010   barem

 

 

Lumina Math 2010    raspunsuri

 

 

Regina Maria 2010       barem

 

 

Nicolae Paun 2010        barem

 

 

Nicolae Coculescu  2010   

 

 

Gheorghe Dumitrescu 2010  

 

 

Numerus 2010  

 

 

Tinere sperante 2010  

 

 

Turnir 2010  

 

 

Dan Barbilian 2010

 

 

Pandurii lui Tudor 2010 barem

 

 

Misterele matematicii 2010  barem

 

 

Prin labirintul matematicii 2011  

 

 

Jose Marti 2011      barem

 

 

Cezar Ivanescu 2011   

 

 

Cel mai bun matematician 2011    

 

 

Evaluare in educatie febr.2011  barem

 

 

Arhimede 2011  

 

 

Florica T.Campan 2011  

 

 

Euclid _1 2011 barem

 

 

Euclid _2 2011 barem

 

 

Olimpiada satelor clujene 2011  barem

 

 

RMCS 2011  barem

 

 

Cangurul 2011  

 

 

Sfera  2011   

 

 

Traian Lalescu 2011      barem  

 

 

Micii matematicieni  2011     barem  

 

 

Scoala cu ceas 2011  

 

 

Eminent 2011    barem  

 

 

Alternativ 2011  

 

 

Mathematica modus vivendi 2011   barem  

 

 

Trepte in matematica 2011

 

 

Spectrum 2011

 

 

Florica T.Campan interjud. 2011   barem  

   

Grigore Moisil 2011  

   

Epsilon 2011   barem  

   

Sperante ramnicene 2011   barem  

   

Sorin Simion 2011

   

Arhimede final 2011

   

Preda Filofteia 2011  

   

Dumitru Tiganetea 2011  barem  

   

Marian Tarina 2011  

   

Ion Cojocaru 2011

   

Info Olt 2011

   

Pitagora 2011

   

Gavril Tulai 2011

   

Leon Birnbaum 2011  barem  

   

Dimitrie Pompeiu 2011

   

Evaluare in educatie mai 2011  barem

   

Gh. Popescu 2011    

   

Matematica prietena noastra 2011

   

Podul Inalt 2011  

   

N.N. Mihaileanu 2011

   

Evaluare in educatie oct. 2011  barem   

   

Centrul de excelenta 2011        barem   

   

Arhimede nov. 2011        

   

Petru Morosan- Trident 2011   barem   

   

Euclid nov.2011      barem   

Argesgim 2011     

Cristian Calude A 2011    barem   

Cristian Calude B 2011    barem   

Sanda Nicolita 2011   barem   

Stefan Dartu 2011        

Sfinx XXX 2011   barem   

Tinere sperante -echipa 2011    

Tinere sperante -individual 2011   

Matematica de drag 2011    

Lumina Math 2011 A   barem   

Lumina Math 2011 B    barem   

Magia numerelor 2011 

Leon Birnbaum 2012     barem   

Micul matematician Dej 2012  rezerva  

Congruente 2012  

Louis Funar 2012  barem

Matematica de drag 2012   barem

Regalul Generatiei XXI 2012  

Sanda Nicolita 2012  

Sperante olimpice 2012  

Lumina Math 2012  A barem    

Lumina Math 2012  B  barem    

Dan Barbilian 2012  

Trident 2012    barem

La Scoala cu ceas 2012 

Marian Tarina 2012

Jose Marti 2013   barem

Evaluare in educatie 2013  

Viitorii matematicieni  2013  

Cezar Ivanescu 2013  

Arhimede 2013   

Grigore Moisil 2013    barem  

Evaluare in educatie martie 2013 

Traian Lalescu 2013  barem  

Modus Vivendi 2013  barem  

Simon Petru 2013  

Unirea 2013  barem

Arhimede aprilie 2013 

Euclid febr. 2013  
Euclid apr. 2013  

Evaluare in educatie mai 2013

Comper mai 2013  

Marian Tarina 2013 

X-OL 2013  barem

Filofteia Preda 2013  

Leon Birnbaum 2013   barem
Dumitru Tiganetea  2013  
Centrele de excelenta Suceava 2013 barem
Istetii de la Arbore 2013  
Olimpiada satelor vasluiene 2013  
Pitagora 2013  
Euclid finala 2013 
Sfinx XXI 2013
Olimpiada Satelor din Transilvania 2013  
Sinus 2013   
Cristian Calude  2013  
Evaluare in educatie oct.2013  
Dan Barbilian 2013 
Isoscel 2013
Alexandru Papio Ilarian(Mures) 2013 
Sanda Nicolita  2013  
Sperante Olimpice  2013  
Trident 2013  
Lumina Math 2013