Teste de matematica

 

Teste săptămânale

Olimpiade

Concursuri

Test vacanta de iarna cls.a IV-a

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2007  L

Grigore Gheba clasa a IV-a 2003         .

Model de test initial 2011

Olt clasa a IV-a 2007  L 

Jose Marti clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  1

Teleorman clasa a IV-a 2007  L

Arhimede clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  2      

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2008 L   

Sanda Nicolita clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  3

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2008 J   

Grigore Gheba  clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  4       

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2010 L 

Ion Ciolac clasa a IV-a 2004

Test cunostinte I-IV  5       

Bucuresti clasa a IV-a 2010 L            

Sfera clasa a IV-a 2005

Test cunostinte I-IV  6

Bucuresti clasa a IV-a 2010 etapa pe sector  

TMMATE clasa a IV-a 2005

Test cunostinte I-IV  7     

Bistrita-Nasaud clasa a IV-a 2011 J  barem

Dumitru Tiganetea  cls. a IV-a 2005  

Generator exercitii

Olimpiada satelor clujene cls.a IV-a 2013

Arhimede clasa a IV-a 2005

Test grupa excelenta  Sibiu 2004 

Bistrita Nasaud cls. a IV-a 2013 

Florica T.Campan cls. a IV-a 2006  

Ilfov cls. a IV-a 2014  

Sinus clasa a IV-a 2006

Test grupa excelenta  Sibiu 2006 

Maramures cls. a IV-a 2014 L  

Modus vivendi  clasa a IV-a 2006

Testare clasa a IV-a 2004

Prahova 2003  L

Discipolii lui Lazar  cls. a IV-a 2006  

Bihor 2003  L

Meridian matematic clasa a IV-a 2006

Testare clasa a IV-a 2006

Buzau 2004  L

Faza pe scoala clasa a IV-a               

Test pentru formarea clasei a 5-a Papiu 2007

Calarasi 2004  L

           

Testare clasa a IV-a 2008      

Prahova 2004  L

Scoala cu ceas clasa a IV-a 2007

Admitere cls.a V-a "Vasile Alecsandri"    

Arad 2004  L

Test la sfarsitul clasei a IV-a   

Galati 2004  L

Vertical clasa a IV-a 2007

Test initial 2009      

Harghita 2004  L

Jose Marti 2007 cls. a IV-a               

Metode aritmetice de rez. a problemelor 1

Neamt 2004  L

Examen Moldova cls. a IV-a 2007  

Metode aritmetice de rez. a problemelor 2

Sibiu 2004  L

Dumitru Tiganetea cls a IV-a 2007    

Din cifre arabe in romane si invers      on line

Timis 2004  L

Florica T.Campan cls.a IV-a 2007  J  

Adunarea numerelor naturale  

? 2004  L

Florica T.Campan cls.a IV-a 2007 I-J 

Numere naturale.Scurt test   

Bucuresti 2004 pe sector

Regalul generatiei XXI cls.a IV-a  2007

Viata lui Gauss         lectură

Dolj 2004       J

O interesanta problema de numarare  

Sibiu 2004     J

Evaluare in matematica cls.a IV-a 2007

Neamt 2004  J

David Hrimiuc 2007 cls.a IV-a   

Numere naturale.Test 2

Timis 2004    J

Nicolae Coculescu 2007 clasa a IV-a

Calculatorul spart 

joc on line  

Stefan Dartu cls.a IV-a 2007   

Exersati-va memoria !                  joc on line

Sinus cls.a IV-a 2007               

Impartiri online

Bihor 2005  L

Titu Buta clasa a IV-a 2007     

Teorema impartirii cu rest 1

Braila 2005  L

SIM clasa a IV-a 2007               

Galati 2005  L

Paul Tanco clasa a IV-a 2007   

Teorema impartirii cu rest 3                 dificil

Braila 2006  L

Isoscel clasa a IV-a 2007

Teorema impartirii cu rest 4                 dificil

Calarasi 2006  L

Concurs logica Barlad clasa a IV-a 2007

Teorema impartirii cu rest

(Popa Maria Laura)

Cluj 2006  L

 

Sume cu multi termeni (tip Gauss)

Constanta 2006  L

Durau clasa a IV-a 2007                 

Sume tip Gauss     calcul online  

Podul Inalt clasa a IV-a 2007

Factor comun        

 

Marian Tarina cls.a IV-a 2007

Inmultirea. Factor comun  

 

Vertical clasa a IV-a 2008           

Puteri      

(Popa Maria Laura)

Salaj 2006 L

Jose Marti clasa a IV-a 2008          

Compararea  puterilor   

Sibiu 2006  L           

Modus vivendi clasa a IV-a 2008      

Comparare puteri  video 

Tulcea 2006  L

Evaluare in matematica cls.a IV-a 2008

Ultima cifra a unei puteri video

Vaslui 2006  L   

Arhimede clasa a IV-a 2008            

Sume de puteri 

(Popa Maria Laura)

Cluj 2006  J

Lumina Math cls.a IV-a 2008         

Test din numere naturale

Constanta 2006  J

Eugen Ionescu cls.a IV-a 2008         

Test din numere naturale 2

Galati 2006  J

Florica T.Campan cls.a IV-a 2008  J 

Test numere naturale       3  

Iasi 2006  J  

Sfera cls.a IV-a 2008                        

Ecuatii. Probleme           

Sibiu 2006  J         

Micii matematicieni cls.a IV-a 2008         

Rezolvari de ecuatii          on line

Vaslui 2006  J          

Ion Cojocaru clasa a IV-a 2008     

Proba "cu 9"  

Vaslui 2007  pe scoala

Trepte in matematica cls.a IV-a 2008

Probleme care se rezolva cu ecuatii  1

Bistrita-Nasaud 2007  L

Pitagora clasa a IV-a 2008             

Probleme care se rezolva cu ecuatii  2

Braila 2007  L

22 METS clasa a IV-a 2008          

Generator probleme

Bucuresti 2007  L

Cangurul clasele III-IV 2008     

Puteri.Test de evaluare 1

Cluj 2007  L

Paul Tanco clasa a IV-a 2008     

Puteri.Test de evaluare 2

Dambovita 2007  L 

Evaluare in educatie cls.a IV-a mai 2008

Puteri.Test de evaluare 3             

Dolj 2007  L

Dumitru Tiganetea clasa a IV-a 2008  

 

Galati 2007  L

Evaluare in educatie clasa a IV-a 2008    

Calcul de puteri         on line

Harghita 2007  L

Smart clasa a III-a 2008 

Patrate perfecte.Ex. rezolvate (Manolache M.)

Hunedoara 2007  L

Smart clasa a IV-a 2008 

Cuburi perfecte.Ex. rezolvate (Manolache M.)

Iasi 2007  L

Discipolii lui Lazar  cls. a IV-a 2008   

Patrate perfecte 

(Popa Maria Laura)

Mures 2007  L

Nicolae Coculescu cls.a IV-a 2008         

Patrate si cuburi perfecte     dificil 

Neamt 2007  L

Dan Barbilian cls.a IV-a 2008      

Puteri 1                   dificil  

Olt 2007  L      

Euclid clasa a IV-a 2008                    

Puteri 2                  dificil

Salaj 2007  L

Inteligente prahovene clasa a III-a 2008   

Cum calculez o suma de puteri? video 

Satu Mare 2007  L

Inteligente prahovene clasa a IV-a 2008   

Model de teza pe semestrul I 

Sibiu 2007  L

Marian Tarina clasa a IV-a 2008

Numere naturale.Test recapitulativ 1    

Teleorman 2007  L

Jose Marti clasa a IV-a 2009

Numere naturale.Test recapitulativ 2

Tulcea 2007  L

Si eu pot fi bun la mate clasa a IV-a 2009    

Numere naturale.Test recap. nivel notele 5-6

Valcea 2007  L     

Stefan Dartu clasa a IV-a 2009    

Numere naturale.Test recap. nivel notele 7-8

Vaslui 2007  L

Evaluare in educatiecls.a IV-a febr.2009   

Numere naturale.Test recap. nivel notele 9-10 A

Sibiu 2007  J    

Florica T.Campan cls.a IV-a 2009   

Numere naturale.Test recap. nivel notele 9-10 B

Teleorman 2007  J

Arhimede cls.a IV-a 2009               

Genarator ecuatii

Olt 2007 J

Micii matematicieni cls.a IV-a 2009   

Test pentru vacanta de iarna  

Dej 2007 pe scoala 

Cangurul cls.III-IV 2009       barem               

Multimi.Test 1          

Nichita Stanescu-pe scoala 2007

Smart clasa a IV-a 2009              

Arges 2008 L

Elena Badila clasa a IV-a 2009   

Multimi.Test 3                

Bistrita-Nasaud 2008 L

Paul Tanco clasa a IV-a 2009      

Multimi.Test 4

Bistrita-Nasaud 2008 J   

Sperante ramnicene clasa a IV-a 2009  

Probleme de logica

Botosani 2008 J

Dumitru Tiganetea  clasa a IV-a 2009   

Probleme de numarare,miscare,logica

Braila 2008 L

Sfera clasa a IV-a 2009     

Numai cu 1-2-3 !       jocuri on line

Bucuresti 2008 L      

Meridian matematic clasa a IV-a 2009  

Probleme pentru vacanta de iarna

Calarasi 2008 L

Evaluare in educatie cls.a IV-a mai 2009    

Divizibilitate 

(Popa Maria Laura)

Cluj 2008 L  

La Scoala cu ceas cls.a IV-a 2009     

Criterii de divizibilitate 

(Popa Maria Laura)

Cluj 2008 J     

Podul Inalt clasa a IV-a 2009    

Criterii de divizibilitate      elementar

Constanta 2008 L

Nicolae Coculescu clasa a IV-a 2009   

Criterii de divizibilitate 1  

Corabia 2008 L

Arhimede clasa a IV-a 11.2009     

Criterii de divizibilitate 2              

Dambovita 2008 L

Lumina Math clasa a IV-a 2009     raspunsuri

 

Dolj 2008 L

Poiana Uzului clasa a IV-a 2009  

Divizibilitate            joc on line

Dolj 2008 J

Euclid I clasa a IV-a 2009                raspunsuri

Tabel cu numerele prime pana la100.000  

Galati 2008 L    

Marian Tarina clasa a IV-a 2009

Tabel cu primele 1000 de numere prime

Harghita 2008 L     

Euclid II clasa a IV-a 2010               raspunsuri

Magicicada si numerele prime    video  

Hunedoara 2008 L 

Jose Marti clasa a IV-a 2010   

Determinare  numar  prim       on line

Iasi 2008 J

Evaluare in educatie cls.a IV-a febr.2010     barem

Descompuneri in factori

Ilfov 2008 L

Si eu pot fi bun la mate cls.a IV-a 2010        barem

C.m.m.d.c. si   c.m.m.m.c.

Prahova 2008 L    

Modus vivendi cls.a IV-a 2010                        barem

Divizibilitate.Scurt test 1      

Prahova 2008 J  

Arhimede II cls.a IV-a 2010      

Divizibilitate.Scurt test 2       

Satu Mare 2008 L

Euclid II clasa a IV-a 2010         

Criterii de divizibilitate      on line

Sibiu 2008 L       

Florica T.Campan cls a IV-a 2010        barem

Divizibilitate                dificil

Sibiu 2008 J       

RMCS  cls.a IV-a 2010                          barem

Model de teza sem.I  1

Teleorman 2008 L  

Cangurul cls.III-IV 2010                raspunsuri

Model de teza sem.I  2   

Vaslui 2008 L 

Micul matematician cls.a IV-a 2010    

Model de teza sem.I  3

Vrancea 2008 L       

Sfera cls.a IV-a 2010   

Model de teza sem.I  4      

Nationala 2008

Micii matematicieni cls.a IV-a 2010    

Model de teza sem.I  5    

Arad 2009 L     

Dumitru Tiganetea cls.a IV-a 2010    barem

Model de teza sem.I  6

Bacau 2009 L    

Alexandru Myller cls.a IV-a 2010      barem

Model de teza sem.I  7           

Bihor 2009 L   

Discipolii lui Lazar cls.a IV-a 2010               

Model de teza sem.I  8

Bistrita 2009 L

Paul Tanco cls.a IV-a 2010                  

Botosani 2009 L   

Marian Tarina cls.a IV-a 2010            

Alte patru modele de teza sem. 1  !

Braila 2009 L       

Sperante olimpice cls. a IV-a 2010  

Teza 2011 sem. I        

Bucuresti 2009 L   

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct.2010  barem

Teza sem. 1 2012  

Buzau 2009 L     

Grigore Herinean cls. a IV-a 2010  

Teza sem. 1 2013   

Calarasi 2009 L 

Sfinx XXI cls. a IV-a 2010  

Teza sem. 1 2014  

Caras Severin 2009 L 

22METS cls.a IV-a martie 2010

Teza online sem. I 

Cluj 2009 L           

22 METS cls.a IV-a noiembrie 2010    barem 

Probleme de olimpiada       dificil

Dolj 2009 L        

Lumina Math cls.a IV-a 2010    raspunsuri

Test recapitulativ online sem. I

Galati 2009 L           

Regina Maria cls. a IV-a 2010       barem

Test divizibilitate 1

Gorj 2009 L             

Nicolae Coculescu cls.a IV-a 2010   

Test divizibilitate 2

Ilfov 2009 L             

TM Mate Junior cls.a IV-a 1 2010   

Test divizibilitate 3

Iasi 2009 L          

TM Mate Junior cls.a IV-a 2 2010   

Test divizibilitate 4

Mures 2009 L    

Misterele matematicii cls.a IV-a 2010  barem  

Test divizibilitate 5                     

Olt 2009 L               

Florica T.Campan cls.a IV-a 2011 

Test divizibilitate 6    dificil

Prahova 2009 L

Olimpiada satelor Cluj cls. IV 2011  barem

Numere prime intre ele

Salaj 2009 L       

RMCS cls. a IV-a 2011  barem

Divizibilitate        dificil

Satu Mare 2009 L   

Cangurul cls.a IV-a 2011  

Probleme de olimpiada cu solutii

Sibiu 2009 L           

Sfera cls.a IV-a 2011   

Probleme  tip olimpiada rezolvate

Timis 2009 L        

Leris cls.a IV-a 2011   

Probleme propuse pentru olimpiada

Valcea 2009 L

Micii matematicieni cls. a IV-a 2011  barem

Probleme cu numarul 2006

Vaslui 2009 L         

Scoala cu ceasa cls.a IV-a 2011   barem

Pregatire pentru olimpiada  1 

Arad 2009 J              

Alternativ cls.a IV-a 2011  

Pregatire pentru olimpiada  2

Bistrita-Nasaud 2009 J  

Eminent cls.a IV-a 2011     barem

Pregatire pentru olimpiada  3   Manolache Marinel

Botosani 2009 J      

Modus vivendi cls.a IV-a 2011   barem  

Probleme pt.vacanta intersemestriala  Gobej Adrian

Braila 2009 J      

Spectrum cls.a IV-a 2011

Fractii subunitare, supraunitare, echiunitare  

Buzau 2009 J       

Florica T.Campan interjud. cls.a IV-a 2011  barem  

Fractii echivalente                

Cluj 2009 J           

Sperante ramnicene cls.a IV-a 2011  

Amplificarea fractiilor   

Dolj 2009 J     

Sorin Simion cls.a IV-a 2011

Simplificarea fractiilor 1   

Galati 2009 J           

Arhimede final cls. a IV-a 2011

Simplificarea fractiilor 2

Gorj 2009 J              

Preda Filofteia cls.a IV-a 2011  

Simplificari online

Hunedoara 2009 J  

Dumitru Tiganetea cls.a IV-a 2011  barem  

Fractii. Test  1  

Neamt 2009 J           

Marian Tarina cls. a IV-a 2011  

Fractii. Test  2  

Olt cls.a IV-a 2009 J  10 variante !     

Info Olt cls.a IV-a 2011

O fractie in centrul atentiei !   

Sibiu 2009 J          

Pitagora cls.a IV-a 2011

Operatii cu fractii (adunare,scadere)          

Vaslui 2009 J        

Dimitrie Pompeiu cls.a IV-a 2011

Fractii ordinare. Adunare, scadere, comparare

Nationala 2009    Barem   

Eval.  in educatie cls.a IV-a mai 2011  barem

Operatii cu fractii,fara impartire

Arad 2010 L   

Gh. Popescu cls.a IV-a 2011    

Operatii cu fractii ordinare               elementar

Arges 2010 L     Barem

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct. 2011  barem   

Operatii cu fractii ordinare 1

Bihor 2010 L     

Argesgim cls.a IV-a  2011    

Operatii cu fractii ordinare 2

Bistrita Nasaud 2010 L    

Sanda Nicolita cls.a IV-a 2011  barem  

Fractii.Test 1

Botosani 2010 L    Barem     

Magia numerelor cls. a IV-a 2011

Fractii.Test 2

Braila 2010 L    

Leon Birnbaum cls. a IV-a 2012      barem  

Fractii.Test 3

Brasov 2010 L    Barem    

Congruente cls.a IV-a 2012    

Fractii.Test 4

Bucuresti 2010 L      

Louis Funar cls. a IV-a 2012   barem    

Fractii.Test 5

Calarasi 2010 L        

Regalul Generatiei XXI  cls. a IV-a 2012  

251 exercitii cu fractii !   

CarasSeverin 2010 L Barem  

Sanda Nicolita cls. a IV-a 2012   

Fractii zecimale.Adunare si scadere

Cluj 2010 L Barem     

Sperante olimpice cls. a IV-a 2012   

Compararea fractiilor

Constanta 2010 L   Barem    

Jose Marti cls. a IV-a 2013  barem    

Fractii zecimale.+,-..,:

Dambovita 2010 L   

Operatii cu fractii zecimale 1

Dolj 2010 L              

Operatii cu fractii zecimale 2

Galati 2010 L    Barem     

Marian Tarina clasa a IV-a 2012

Operatii cu fractii zecimale 3  

Gorj 2010 L        

Viitorii matematicieni cls. a IV-a 2013  

Fractii ordinare si zecimale.Test 1

Ialomita 2010 L  

Selectie excelenta Bucuresti cls.a IV-a 2013

Fractii ordinare si zecimale.Test 2

Iasi 2010 L   Barem  

Evaluare in educatie martie 2013 cls. a IV-a

Ilfov 2010 L         

Euclid cls. a IV-a febr. 2013  

Fractii ordinare si zecimale.Test 4  

Mures 2010 L  

Euclid cls. a IV-a apr. 2013  

Fractii zecimale.Test recapitulativ a

Neamt 2010 L    

Evaluare in educatie cls.a IV-a  mai 2013 

Fractii zecimale.Test recapitulativ b

Olt 2010 L          Barem  

Comper cls. a IV-a mai 2013  

Numere rationale.Recapitulare

Prahova 2010 L    

Fii inteligent la matematica! cls. a IV-a 2013 

Unelte de calcul

Satu Mare 2010 L 

Mathtime –model cls.a IV-a 2013 

Probleme ce se rezolva prin ecuatii

Sibiu 2010 L           

Marian Tarina cls.a IV-a 2013 

Probleme cu chibrituri

Timis 2010 L      Barem     

X-OL cls.a IV-a 2013 

Formula lui Gauss- demonstratie fara cuvinte

Tulcea 2010 L      

Filofteia Preda cls.a IV-a 2013 

Sume si siruri                

Valcea 2010 L      Barem  

Leon Birnbaul cls. a IV-a 2013  barem  

Suma lui Gauss - demonstratie animata

Vaslui 2010 L      

Dumitru Tiganetea cls. a IV-a 2013  

Unitati de masura pentru lungime         

Arges 2010 J       Barem

Istetii de la Arbore cls. a IV-a 2013  

Unitati de masura 1

Cluj 2010 J      

Ol.satelor Vasluiene cls. a IV-a 2013  

Unitati de masura 2

Covasna 2010 J    Barem   

Pitagora cls. a IV-a 2013  

Calcul data Pastelui 

Dambovita 2010 J   Barem

Leris cls. a IV-a 2013  

Recapitulare pentru teza pe sem.II  1   

Dolj 2010 J     Barem   

Euclid finala cls. a IV-a 2013   

Recapitulare pentru teza pe sem.II  2   

Galati 2010 J    Barem   

Sfinx XXI cls. a IV-a 2013  

Model de teza pe semestrul II 1

Giurgiu 2010 J          

Olimpiada Satelor din Transilvania cls. IV 2013

Mures 2010 J      

Sinus cls. a IV-a 2013  

Model de teza pe semestrul II 3

Satu Mare 2010 J  Barem  

Cristian Calude cls. a IV-a 2013  

Sibiu 2010 J                       

Evaluare in educatie cls. a IV-a oct.2013  

Model de teza pe semestrul II 5

Arad 2011 L  

Isoscel cls. a IV-a 2013  

Model de teza pe semestrul II 6

Arges 2011 L  

Sanda Nicolita cls.a IV-a 2013  

4 modele teza sem.II   Tit Cuprian

Bacau 2011 L    Barem   

Sperante Olimpice cls.a IV-a 2013  

2 modele teza sem.II   Mihaela Puricica   

Bihor 2011 L     Barem   

Lumina Math cls. a IV-a 2013 barem  

Teza sem.II 2010          

Bistrita Nasaud 2011 L  

Profu de mate cls. a IV-a 2013  

Teza sem.II 2011

Botosani 2011 L   Barem

David Hrimiuc cls.a IV-a 2013  

Teza sem. 2 2013   

Brasov 2011 L    Barem   

Louis Funar cls.a IV-a 2013  

Recapitulare finala 1

Braila 2011 L       Barem 

Euclid cls.a IV-a dec.2013  

Recapitulare finala 2

Caras Severin 2011 L  Barem  

Jose Marti cls.a IV-a 2014  

Recapitulare finala 3

Cluj 2011 L     Barem   

Evaluare in educatie cls.a IV-a febr. 2014  

Recapitulare finala 4

Constanta 2011 L

Unirea cls. a IV-a 2014  

Recapitulare finala 5

Covasna 2011 L   Barem   

Leris cls. a IV-a 2014  

Hai la drum cu 2013 !     

Dambovita 2011 L  

Eugen Ionescu cls. a IV-a 2014   

Anecdote despre matematicieni     lectură

Dolj 2011 L  

Si eu pot fi bun la mate cls.a IV-a 2014  

Evaluare finala  

Galati 2011 L  

Dumitru Tiganetea clasa a IV-a 2014  

Probleme pentru vacanta mare 1

Giurgiu 2011 L

Filofteia Preda cls. a IV-a 2014  

Probleme pentru vacanta mare 2

Gorj 2011 L  

Ion Ciolac cls. a IV-a 2014  

Probleme pentru vacanta mare 3

Harghita 2011 L 

Florica T. Campan cls. a IV-a 2014  

Test grila pentru vacanta mare    on line     

Hunedoara 2011 L  

Micii matematicieni cls. a IV-a 2014  

Formule matematice  

Ialomita 2011 L

Sfera cls. a IV-a 2014  

 

Iasi 2011 L   Barem   

Sperante ramnicene cls. a IV-a 2014  

 

Maramures 2011 L

Olimpiada satelor satmarene cls. a IV-a 2014

 

Mehedinti 2011 L

Sever Groze cls. a IV-a 2014  

 

Mures 2011 L     Barem   

Micii Campioni cls. a IV-a 2014  

 

Neamt 2011 L   Barem   

Marian Tarina cls. a IV-a 2014  

 

Olt 2011 L     Barem   

Leon Birnbaum cls. a IV-a 2014  

 

Prahova 2011 L

Cristian Calude cls. a IV-a 2014  

 

Satu Mare 2011 L

Louis Funar cls. a IV-a 2014  

 

Salaj 2011 L  

ArgesGim cls. a IV-a 2014

 

Sibiu 2011 L     Barem   

Gheorghe Cenuse cls. a IV-a 2014

 

Suceava 2011 L  Barem   

Dan Barbilian cls. a IV-a 2014

 

Teleorman 2011 L  

Comper cls. a IV-a ian. 2015  

 

Timis 2011 L  

Jose Marti cls. a IV-a 2015  

 

Tulcea 2011 L    Barem   

MathGal cls. a IV-a 2015  

 

Valcea 2011 L       Barem   

Unirea cls. a IV-a 2015  

 

Vaslui 2011 L Barem   

Trepte in matematica cls. a IV-a 2015  

 

Vrancea 2011 L    Barem   

Olimpiada satelor clujene cls. a IV-a 2015  

 

Bihor 2011 J   Barem  

Prin labirintul matematicii cls. a IV-a 2015

 

Bistrita Nasaud 2010 J Barem  

Florica T. Campan cls. a IV-a 2015

 

CarasSeverin 2010 J  Barem  

Henri Coanda cls. a IV-a 2015

 

Cluj 2011 J    Barem   

Ion Ciolac cls. a IV-a 2015

 

Constanta 2011 J    Barem   

Micii matematicieni cls. a IV-a 2015

 

Covasna 2011 J      Barem

Marian Tarina cls. a IV-a 2015

 

Dambovita 2011 J   Barem

Dumitru Tiganetea cls. a IV-a 2015

 

Dolj 2011 J       Barem  

Dumitru Tiganetea cls. a IV-a 2016

 

Galati 2011 J         Barem  

Sever Aurel Groze cls. a IV-a 2016

Giurgiu 2011 J  

Dan Barbilian cls. a IV-a 2016

Harghita 2011 J   Barem

Discipolii lui Lazar cls. a IV-a 2016  barem

Hunedoara 2011 J   Barem  

Florica T. Campan cls. a IV-a 2016

Ialomita 2011 J    Barem   

Ion Ciolac cls. a IV-a 2016

Mures 2011 J    Barem  

Micii matematicieni cls. a IV-a 2016

Satu Mare 2011 J    Barem   

Pe urmele lui Ion Barbu cls. a IV-a 2016

Salaj 2011 J       Barem 

Preda Filofteia cls. a IV-a 2016

Sibiu 2011 J        Barem   

Sfera 2016  cls. a IV-a 

Suceava 2011 J     Barem   

Marian Tarina cls. a IV-a 2016

 

Timis 2011 J      Barem   

Misterele matematicii cls. a IV-a 2016

Valcea 2011 J           Barem 

Dumitru Tiganetea cls. a IV-a 2017

 

Nationala 2011  

Niculae Vladescu cls. a IV-a 2017

 

Papiu 2012-faza pe scoala  

Ion Cojocaru cls. a IV-a 2017

 

Arges 2012 L  

Sfera cls. a IV-a 2017

 

Marian Tarina cls. a IV-a 2018

 

  

Turneul olimpicilor clasa a IV-a 2018

 

Cluj 2012 L     Barem  

Dan Barbilian clasa a IV-a 2018

 

Dolj 2012 L  

Clasa a V-a

 

Galati 2012 L  Barem  

Grigore Gheba  2003

 

  

Arhimede 2003 

 

Discipolii lui Lazar 2003

 

Faza judeteana 2012      Barem     

Jose Marti 2003

 

Papiu  faza pe scoala 2013  

Pandurii lui Tudor 2003

 

Arad 2013 L

Ion Barbu 2004 

 

Arges 2013 L  Barem   

Petru Morosan Braila 2004  

 

Bacau 2013 L

Arhimede 2004

 

Bihor 2013 L   Barem   

Discipolii lui Lazar 2004

 

Bistrita Nasaud 2013 L  Barem   

Cristian Calude  2004

 

Botosani 2013 L

Sanda Nicolita 2004

 

Braila 2013 L

David Hrimiuc 2004

 

Brasov 2013 L   

Jose Marti 2004

 

Bucuresti pe sector 2013  

Grigore Gheba  2004

 

Buzau 2013 L   

Radical 2004

 

Calarasi 2013 L

Centre de excelenta 2004

 

Caras Severin 2013 L  Barem   

Ion Ciolac 2004

 

Cluj 2013 L  Barem   

Marian Tarina 2004

 

Cluj olimpiada satelor 2013 L    

Leris 2004

 

Constanta 2013 L  Barem   

Arhimede 2005

 

Covasna 2013 L L  Barem   

Grigore Moisil 2005

 

Dambovita 2013 L   Barem 

TMMATE 2005               

 

Dolj 2013 L    

Petru Morosan 2005

 

Galati 2013 L  Barem   

 

Giurgiu 2013 L  

Simon Petru 2005

 

Gorj 2013 L  

Jose Marti 2005

 

Harghita 2013 L  

Lumina Math 2005

 

Hunedoara 2013 L  Barem   

Sfera  2005

 

Ialomita 2013 L   Barem   

Cristian Calude 2005

 

Iasi 2013 L  Barem   

Leris 2005

 

Maramures 2013 L  Barem   

Marian Tarina 2005                   

 

Mehedinti 2013 L  Barem   

Regina Maria  2005               

 

Mures 2013 L   

Papiu 2005                        

 

Neamt 2013 L  

Arhimede  2006

 

Olt 2013 L  Barem   

 

Prahova 2013 L  

Dumitru Tiganetea 2006

 

Salaj 2013 L   Barem  

Modus vivendi 2006

 

Satu Mare 2013 L  Barem   

Florica T.Campan 2006      

 

Sibiu 2013 L   

Sinus 2006                          

 

Suceava 2013 L

Euclid 2006 

 

Teleorman 2013 L

Gavril Tulai 2006

 

Timis 2013 L  

Leris 2006                          

 

Tulcea 2013 L  

Marian Tarina 2006            

 

Valcea 2013 L  Barem   

Discipolii lui Lazar 2006      

 

Vaslui 2013 L

Matematica de drag 2006

 

Faza judeteana 2013      Barem  

Meridian matematic 2006

 

Nationala 2013  

Eminescu 2007                       

 

Alba 2014 L  

Jose Marti 2007                         

 

Arad 2014 L  

 

Arges 2014 L  

Scoala cu ceas 2007               

 

Bacau 2014 L  

Vertical 2007

 

Bihor 2014 L  

RCMS Caras-Severin 2007         

 

Bistrita-Nasaud 2014 L  

Cezar Ivanescu 2007                  

 

Botosani 2014 L  

     

 

Braila 2014 L  

Clepsidra 2007                       

 

Bucuresti 2014 L  

Dumitru Tiganetea 2007          

 

Brasov 2014 L  

Scoala   97  Bucuresti

 

Buzau 2014 L 

Concurs selectie olimpiada        

 

Calarasi 2014 L  

Leris 2007                              

 

Caras-Severin 2014 l  

Florica T.Campan 2007      

 

Cluj 2014 L      Barem  

Concurs selectie excelenta Sibiu

 

Constanta 2014 L  

Ion Tuculescu 2007                  

 

Covasna 2014 L  

Concurs centre excelenta Suceava 2007

 

Dambovita 2014 L  

Florica T.Campan  2007 I-J      

 

Dolj 2014 L                    

Regalul generatiei XXI  2007   

 

Galati 2014 L  

             

 

Giurgiu 2014 L  

                           

 

Gorj 2014 L  

Memorial 'Mircea Costeniuc' 2007  

 

Harghita 2014 L  

Evaluare in matematica 2007           

 

Hunedoara 2014 L  

David Hrimiuc 2007                           

 

Ialomita 2014 L  

Nicolae Coculescu 2007 ziua 1        

 

Iasi 2014 L  

Nicolae Coculescu 2007 ziua 2

 

Ilfov 2014 L  

Matematica de drag 2007         

 

Maramures 2014 L  

Petre Morosan-Trident 2007     

 

Mehedinti 2014 L  

Stefan Dartu  2007                   

 

Mures 2014 L   Barem  

Sinus 2007                                

 

Neamt 2014 L  

Titu Buta  2007                         

 

Olt 2014 L  

Nita Roland 2007

 

Prahova 2014 L 

SIM 2007                                   

 

Satu Mare 2014 L  

Grigore Moisil 2007                

 

Salaj 2014 L  

Paul Tanco 2007                       

 

Sibiu 2014 L 

Gavril Tulai 2007

 

Suceava 2014 L  

            

 

Tulcea 2014 L  

Durau  2007                                

 

Teleorman 2014 L  

Matematica prietena noastra 2007

 

Timis 2014 L

Podul Inalt 2007

 

Valcea 2014 L 

Marian Tarina 2007

 

Vaslui 2014 L  

Diana 2008                                         

 

Vrancea 2014 L  

Leris 2008

 

Faza judeteana 2014 

Trepte in matematica 2008

 

Nationala 2014 

Viitorii matematicieni 2008   

 

Alba 2015 L  

Modus vivendi 2008                  

 

Arad 2015 L

Vertical 2008                             

 

Arges 2015 L  

Jose Marti 2008                            

 

Bacau 2015

Cel mai bun matematician 2008

 

Bihor 2015 L  

Evaluare in matematica 2008   

 

Bistrita Nasaud 2015 L  

Arhimede  2008                          

 

Botosani 2015 L  

Cezar Ivanescu 2008                  

 

Braila 2015 L  

Lumina Math 2008                     

 

Brasov 2015 L  

Florica T.Campan  2008  J         

 

Bucuresti 2015 L (pe sector)  

Sfera  2008                                  

 

Buzau 2015 L  

Micii matematicieni 2008         

 

Calarasi 2015 L

Grigore Moisil 2008                  

 

Caras Severin 2015 L

Ion Cojocaru  2008                    

 

Cluj 2015 L

Gavril Tulai 2008                       

 

Constanta 2015 L  

Pitagora 2008                             

 

Covasna 2015 L

22 METS  2008                            

 

Dambovita 2015 L  

Traian Lalescu 2008                  

 

Dolj 2015 L  

Cangurul 2008                              

 

Galati 2015 L  

Paul Tanco 2008                         

 

Giurgiu 2015 L  

Plus minus poezie 2008            

 

Gorj 2015 L  

Elena Badila 2008                      

 

Harghita 2015 L  

Evaluare in educatie mai 2008  

 

Hunedoara 2015 L  

Dumitru Tiganetea  2008          

 

Ialomita 2015 L

Cristian Calude A 2008     

 

Iasi 2015 L  

Cristian Calude B 2008    

 

Maramures 2015 L  

Evaluare in educatie octombrie 2008   

 

Mehedinti 2015 L 

Congruente 2008     

 

Mures 2015 L  

Ion Barbu 2008         

 

Neamt 2015 L  

SIM 2008                       

 

Olt 2015 L  

Smart 2008               

 

Prahova 2015 L

Matematica de drag 2008       

 

Satu Mare 2015 L  

Regina Maria 2008   

 

Salaj 2015 L  

Discipolii lui Lazar 2008   

 

Sibiu 2015 L  

Argesgim 2008        

 

Suceava 2015 L  

Sinus 2008              

 

Teleorman 2015 L  

Nicolae Coculescu 2008      

 

Timis 2015 l  

Sclipirea mintii 2008           

 

Tulcea 2015 L

Dan Barbilian 2008                 

 

Valcea 2013 L  

Euclid 2008              

 

Vaslui 2015 L  

Tinere sperante 2008    

 

Vrancea 2015 L 

Inteligente prahovene 2008   

 

Faza judeteana 2015 

Marian Tarina 2008

 

Nationala 2015 

Marian Tarina 2009

 

Toate judetele 2016 L 

Cel mai bun matematician 2009   

 

Faza judeteana 2016 

Trident 2009   

 

Nationala 2016 

Jose Marti  2009    

 

Faza judeteana 2017 

Si eu pot fi bun la mate 2009     

 

Nationala 2017 

Stefan Dartu  2009    

 

Cluj 2018 L  

Evaluare in educatie febr.2009   

 

Faza judeteana 2018

Florica T.Campan 2009   J 

 

Nationala 2018